Vlada ustavnemu sodišču predlaga izločitev Jakliča iz odločanja o noveli zakona o RTV. Pravniki: to ne gre!

Uredništvo

Vir: Ustavno sodišče RS
Vlada je na dopisni seji sprejela predlog za izločitev ustavnega sodnika Klemna Jakliča iz odločanja o pobudi za oceno ustavnosti novele zakona o Radioteleviziji Slovenija in ga poslala Ustavnemu sodišču RS, so sporočili iz urada za komuniciranje.

Vlada ocenjuje, da so pri navedenem ustavnem sodniku podane okoliščine, ki vzbujajo dvom v njegovo nepristranskost, so pojasnili v sporočilu za javnost.

Ustavno sodišče ima to točko znova na dnevnem redu jutrišnje seje. Dodaten zaplet pa pomenijo predlogi za izločitev sodnikov iz ustavne presoje. Ustavno sodišče ima po januarski izločitvi Roka Čeferina na mizi namreč še predloge za izločitev ustavnih sodnikov Neže Kogovšek Šalamon, Jakliča in predsednika ustavnega sodišča, Mateja Accetta.

https://twitter.com/BojanPozar/status/1643907626705494016
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki