Vzhodne članice Nata opozarjajo na povečano "belorusko" nevarnost

Uredništvo

Vir: Pixabay
Vzhodnoevropske članice zveze Nato so na srečanju v Haagu opozorile na povečano tveganje stabilnosti v regiji, odkar se je tam zdaj že uradno namestil vodja privatne vojske Wagner, ki je z njim pozicionirana. Skupaj z nizozemskim premierjem Markom Ruttejem in Natovim generalnim sekretarjem Jensem Stoltenbergom so sporočili, da bodo vojaško okrepili vzhodna Natova ozemlja, ki jih bodo po Stoltenbergovih zagotovili v primeru napada branili za vsako ceno.

Litovski predsednik Gitanas Nauseda: "Če bo Wagner svoje serijske morilce poslal v Belorusijo, vsem sosednjim državam grozi še večja nevarnost nestabilnosti."

Poljski predsednik Andrzej Duda je dejal, da bo Wagnerjeva grožnja Natu na dnevnem redu vrha 31 držav, ki bo 11. in 12. julija v Vilni v Litvi, ter ob tem komentiral: "Zadeva je res resna in zelo zaskrbljujoča, zato moramo sprejeti zelo odločne odločitve. Za to je potreben zelo, zelo trd odgovor Nata."
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00