WHO: Globalne zdravstvene izredne razmere zaradi covida so končane

Uredništvo

Vir: Pixabay
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je razglasila, da covid-19 ne predstavlja več "globalne zdravstvene nevarnosti".


Uradniki so povedali, da se je stopnja umrljivosti zaradi virusa znižala z najvišje vrednosti več kot 100.000 ljudi na teden januarja 2021 na nekaj več kot 3.500 24. aprila. Vodja WHO je dejal, da je v pandemiji umrlo najmanj sedem milijonov ljudi.


Vendar je opozoril, da odprava najvišje stopnje pripravljenosti ne pomeni, da je nevarnost mimo, in dejal, da bi lahko stanje izrednih razmer ponovno vzpostavili, če bi se razmere spremenile.

"Najslabše, kar lahko katera koli država stori zdaj, je, da to novico uporabi kot razlog, da popusti, da razgradi sisteme, ki jih je zgradila, ali da pošlje sporočilo svojim ljudem, da Covid-19 ni razlog za skrb," je dejal.


Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki