Wolt zavrnil pogajanja o sklenitvi kolektivne pogodbe

Uredništvo

vir: freepik.com
Podjetje Wolt je zavrnilo zahtevo sindikata dostavljavcev za začetek pogajanj za sklenitev kolektivne pogodbe. Menijo, da za kaj takšnega pravna podlaga ne obstaja.

Sindikat dostavljavcev je že 26. aprila podjetje Wolt pozval k pristopom za sklenitev kolektivne pogodbe, ki bi urejala položaj njegovih članov. Kot rok za odgovor so določili 9. maj, če pa do takrat ne bi prišlo do odgovora, bi sledilo stopnjevanje sindikalnih aktivnosti. Enako zahtevo so podali tudi podjetju Glovo.

Wolt je sicer napovedal, da bodo nadaljevali s pogovori s sindikatom Mladi plus, pod okriljem katerega je bil sindikat dostavljavcev ustanovljen. Sindikat Mladi plus na slabe razmere dostavljalcev pri obeh platformah za dostavo opozarja že dlje časa, medtem ko Wolt obtožbe zavrača in trdi, da neprestano spremljajo povratne informacije dostavljalcev in skrbijo za izboljševanje delovnih pogojev.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki