Z naslednjim letom v nekaterih hrvaških mestih ekološka taksa za turiste

Uredništvo

Vir: Pixabay

V nekaterih turističnih krajih na Hrvaškem bodo morali turisti s prihodnjim letom plačati okoljsko dajatev oziroma t. i. ekološko takso. Kako visoka bo dajatev, zaenkrat še ni znano, bi pa bila po neuradnih informacijah lahko primerljiva s turistično takso, ki znaša od enega do treh evrov na nočitev.


Znano tudi še ni, v katerih mestih bo do plačevanja takse prišlo. Kot že rečeno, Hrvati poznajo turistično takso, ki na noč znaša od enega do treh evrov. Njena višina je odvisna od destinacije in obdobja turistične sezone.


»Dejstvo je, da so nekatere destinacije preobremenjene, za nekatere pa enodnevni obiskovalci predstavljajo velik problem. Vsekakor pa zaradi prevelikega števila ljudi trpijo naravna in kulturna dediščina ter življenje lokalnega prebivalstva. In turizem ne sme cveteti na račun domačinov, kar je na splošno smer našega turističnega zakona,« je v zagovor taksi dejala ministrica za turizem Nikolina Brnjac.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki