Z vložitvijo predloga zakona o evtanaziji se že začenja zavajanje državljanov
Predlog zakona o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja oz. evtanaziji je vložen v zakonodajni postopek, s tem pa so se že začele prve manipulacije, namenjene pripravi državljanov, da promocijo samomora sprejmejo.
Eden od avtorjev predloga ddr. Andrej Pleterski je namreč trdil, da se v Sloveniji (razsežno) izvaja "evtanazija na črtno" ter da v stiskah tako zdravniki kot svojci na neprimerne načine že izvajajo pomoč pri samomoru bolnikov. Pri tem se je Pleterskemu pridružil tudi bivši zdravstveni minister v vladi Antona Ropa in LDS Dušan Keber.
Trditev, ki je podobna trditvam glede splava (ko ta ni uzakonjen), so označili kot veliko laž pri vseh relevantnih zdravstvenih institucijah, začenši z Zdravniško zbornico, ločeno tudi njen Odbor za pravno etična vprašanja, odzivu pa so se pridružili pri (ministrovi) Komisiji za medicinsko etiko, Razširjeni strokovni kolegij za psihiatrijo, Slovenska medicinska akademija, Slovensko zdravniško društvo.
Povzemajoč večinsko zdravniško mnenje so evtanazijo zavrnili kot povsem neetično in opozorili, da je trenutno kaznivo dejanje, ter pozvali vse, ki vejo za kakšen tovrsten primer, da ga prijavijo. Ker pa noben tak primer ni znan, se je oglasil tudi dr. Janez Remškar, ki je zavajajoča predlaganca zakona pozval, naj ne govorita v abstrakcijah, pač pa naj ponudita katerikoli konkreten primer tovrstne prakse.
Eden od avtorjev predloga ddr. Andrej Pleterski je namreč trdil, da se v Sloveniji (razsežno) izvaja "evtanazija na črtno" ter da v stiskah tako zdravniki kot svojci na neprimerne načine že izvajajo pomoč pri samomoru bolnikov. Pri tem se je Pleterskemu pridružil tudi bivši zdravstveni minister v vladi Antona Ropa in LDS Dušan Keber.
Trditev, ki je podobna trditvam glede splava (ko ta ni uzakonjen), so označili kot veliko laž pri vseh relevantnih zdravstvenih institucijah, začenši z Zdravniško zbornico, ločeno tudi njen Odbor za pravno etična vprašanja, odzivu pa so se pridružili pri (ministrovi) Komisiji za medicinsko etiko, Razširjeni strokovni kolegij za psihiatrijo, Slovenska medicinska akademija, Slovensko zdravniško društvo.
Povzemajoč večinsko zdravniško mnenje so evtanazijo zavrnili kot povsem neetično in opozorili, da je trenutno kaznivo dejanje, ter pozvali vse, ki vejo za kakšen tovrsten primer, da ga prijavijo. Ker pa noben tak primer ni znan, se je oglasil tudi dr. Janez Remškar, ki je zavajajoča predlaganca zakona pozval, naj ne govorita v abstrakcijah, pač pa naj ponudita katerikoli konkreten primer tovrstne prakse.
Povezani članki
Zadnje objave
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prijazen mestni promet? Več presedanja za najranljivejše skupine pomeni več težav
22. 6. 2026 ob 14:21
Golobov operativec Muženič odhaja v Tacen, na čelo NPU Borut Franca
22. 6. 2026 ob 12:35
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Andrej Muren
Že znani ljudje, ki se zavzemajo za uzakonitev evtanazije, so dokaz, da pri njej ne gre za nič dobrega in poštenega. Skriti cilj levakov, ki se tako pulijo zanjo, je uzakonitev možnosti, da se na lep način iznebijo svojih političnih nasprotnikov. Torej brez Kočevskega roga ali Hude jame, vendar z enakim učinkom. Danes bi levaki domobrance "evtanazirali".
Hillbilly
Tako splav kot evtanazija je umor .. je umor. Zakaj ne bi sprejeli še zakona, da se brez posledic pobijamo med sabo?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.