Zakaj Janša ne bo več kupoval Adidasa?
Predsednik stranke SDS Janez Janša je včeraj na omrežju Twitter zapisal, da ne bo nikdar več kupoval proizvodov znamke Adidas. Razlog za njegovo odločitev tiči v nasprotovanju ideologiji spola, saj je nova LGBT kolekcija znamke, ki je za modela ženskih kopalk izbrala moškega.
Adidas je le še ena od mnogih znamk, ki so se nedavno lotile PR kampanje z namenom vključevalnega videza do LGBT skupnosti in specifično transspolnih oseb.
Pri Adidasu gre sicer za izrecno LGBT kolekcijo, ki so jo predstavili nekoliko pred junijem, mescem, ki ga podporniki LGBT gibanja poznajo kot mesec ponosa (ang. pride month).
Pri drugih pa gre, kot smo že pisali, za partnerstva s transspolnimi ambasadorji. Takšno odločitev so nedavno sprejeli na primer v znamkah Nike, Maybelline, Kate Spade, Ulta Beauty, Haus Labs ter CeraVe in sicer so se odločili za sodelovanje s transspolnim vplivnežem Dylanom Mulvaneyem. Nasprotniki ideologije spola so se zaradi tega odločili za bojkot nekaterih znamk.
5 komentarjev
Kaj pa vem
Če bomo še dolgo imeli to oblast za blagovne znamke sploh ne bomo vedeli. Morda se bo kaj našlo pri rdečem križu.
BARBARA RAKUN
A do zdaj,ko ste kupovali to znamko,je bilo pa o.k.?
BARBARA RAKUN
Hehehe,Ljubljana,a misliš da tisto vse,kar ti kupuješ,je pa po vseh tvojih vrednotah ali kako?
Najbolje da nehamo živeti,ker nikoli ne veš,kdaj bodo tvoje ljube znamke začele podpirati to in ono kar tebi ni všeč.
Ljubljana
Tudi jaz nikoli vec, tudi Gorenja ne vec, tudi Union in Lasko ze dolgo ne vec.
Lahko bi se marsikaj...ne vec...nastel...
MEFISTO
Bodo pa poslanci Nove Slovenije toliko bolj posegali po ponudbi Adidasa!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.