Zakaj želi policija že sedmič podaljšati rok za oddajo kazenske ovadbe zoper Urbanijo?

Uredništvo

Foto: UKOM
Policija je Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani že sedmič zaprosila za podaljšanje roka za podajo kazenske ovadbe zoper Uroša Urbanijo, z namenom njene dopolnitve. Pravna mreža za varstvo demokracije je maja 2021 takratnega direktorja vladnega urada za komuniciranje (Ukom) ovadila s sumom kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja.

Po njihovih očitkih naj bi večkrat nezakonito zahteval dokumentacijo Slovenske tiskovne agencije (STA), s katero naj bi slednji povzročil večjo škodo, dodatno tudi s tem, da ni pravočasno odredil plačil za opravljanje javne službe.

Policijska uprava Ljubljana je nenavadno veliko število podaljšanj za  N1 pojasnila s tem, da je postopek dolgotrajen, saj zahteva obsežno raziskavo, dodali pa so tudi, da se tožilstvo o ugoditvi prošnje še ni odločilo. Koordinatorica pravne mreže Anuška Podvršič je ob tem izjavila, da jo skrbi, da je dolgotrajnost postopka posledica nesodelovanja nekaterih subjektov raziskave.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00