Zaradi požarja na La Palmi so morali do sedaj evakuirati že več kot 2500 ljudi

Uredništvo

Vir: Pixabay
Na španskem otoku La Palma divja silovit požar. Zgorelo je že več hiš, zaenkrat pa so oblasti morale evakuirati že 2500 ljudi.

S požarom, ki je uničil že okoli 4.500 hektarjev površin, se bori okoli 300 gasilcev ob pomoči letala za gašenje. Požar je izbruhnil včeraj zjutraj v bližini kraja Puntagorda na severozahodu otoka. Po besedah predsednika regionalne vlade Fernanda Clavija je to zaradi močnega vetra in vročinskega vala, ki je prizadel območje.

Španiji sicer grozi nov hud vročinski val s temperaturami nad 40 stopinjami Celzija, predvsem na Kanarskih otokih in v južni pokrajini Andaluzija.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00