Zastrupitev z ogljikovim monoksidom med čiščenjem kulturnega doma v Črni na Koroškem

Uredništvo

Črna na Koroškem. Foto: FB Neurje.si
Sodelujoči pri čiščenju iz kletnih prostorov kulturnega doma Črne na Koroškem so bili izpostavljeni ogljikovemu monoksidu. Deset oseb je bilo tudi zastrupljenih, med katerimi je bilo sedem vojakov. Med udeleženci čiščenja je bilo 17 vojakov makedonske vojske, osem gasilcev ter šest pripadnikov slovenske vojske.

Na kraju jih je pregledal glavni zdravnik Slovenske vojske Robert Carrota in kljub temu, da nihče ni bil v  smrtni nevarnosti, šest vojakov slovenske vojske ter po enega gasilca ter pripadnika makedonske vojske poslal na preventivno zdravljenje. Kasneje tekom dneva sta bila hospitalizirana še dva gasilca, ki se jima je zdravstveno stanje prav tako poslabšalo.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00