Zelenski na Japonskem z G7
Sinoči je ukrajinska protiletalska obramba uspešno odvrnila večji ruski napad dronov na Kijev, a so po informacijah ukrajinske vojske padajoči ostanki povzročili nekoliko škode.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je danes prispel v Hirošimo, kjer se bo udeležil zadnjega dne zasedanja ekonomsko najmočnejših držav G7, kjer se bo srečal z ameriškim predsednikom. Voditelji G7 so že včeraj pozvali Rusijo k popolnemu in brezpogojnemu umiku iz Ukrajine in napovedali nove sankcije, med drugim v obliki omejitev ruske trgovine z diamanti.
Ameriški predsednik Joe Biden je po poročanju svojega svetovalca za nacionalno varnost Jaka Sullivana kolege na srečanju G7 seznanil z odločitvijo, da bodo ZDA podprle dobavo bojnih letal F-16 Ukrajini ter da bodo ameriške enote sodelovale pri urjenju ukrajinskih pilotov. Zelenski je odločitev označil za zgodovinsko. Nova prizadevanja ZDA so že pozdravile Združeno kraljestvo, Nizozemska, Belgija in Danska.
4 komentarjev
Friderik
Kaj vse so Ukrajinci že izprosili! Zdaj naj bi bili nemški tanki čudežno orožje, zdaj neke ameriške havbice, drugič Patriot naprave in spet naboji napolnjeni z osiromašenim uranom .... Zdaj so na vrsti letala, ki zahtevajo vsaj 4 mesece treninga. Vse, da bi se čudežno spremenil tok vojne. Pa se ne bo. Vojno so že izgubili, ne, da jo bodo izgubili. Država je že razsuta, razseljena, praktično brez moškega prebivalstva....in še jim ni do tega, da bi s pogajanji rešili, kar se rešiti še da.
korosec.france
Zelenski, veliko si upaš in drzneš, zelo veliko!
Kako in s čim komuniciraš, da te ne sklatijo komsomolci?
korosec.france
BRAVO, JOE BIDEN, BRAVISSIMO IN TAKO NAM VSEM BOG POMAGAJ!
Zdaj bodo stokali komunistični podrepniki Kitajske, ki drži marelo nad vsem Putinovim projektom.
Zdaj bo stokcal papež Frančišek, ki ni imel jajc, da bi stopil do Moskve in sklofutal Putina, patriarhu Kirilu pa odbil morilska jajca in jih obesil na Rdečem trgu, da jih skljujejo moskovske vrane imel pa je čas in energijo in moč v kolenih in v kolkih, da se je sprehodil v Kongo, Ciper in Madžarsko. Revež. Zamudil je vse šanse, da bi sledil nauk, ki ga predava nam siromakom!
Še to: Če bi bil Trump, bi Ukrajina in Evropa že najebali od Putinovih morilcev !
A kdo dvomi?
Še Kučan ne.
Friderik
Kosec F., to pa je sovražni govor! Če sam misliš, da ni, je pa skrajno neokusno, celo nagnusno pridiganje. Zrcalo SDS-ja?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.