Žiga Debeljak do skoraj 50 odstotkov višje plače

Uredništvo

Po poročanju Financ so nadzorniki Slovenskega državnega holdinga (SDH) predsedniku Žigi Debeljaku in članu uprave Janezu Tomšiču aprila odobrili skoraj 50 odstotkov višjo plačo. Debeljak bo po novem prejemal 18.500 evrov bruto na mesec (prej 12.800), Tomšič pa 16.500 evrov bruto (prej 11.500).

Ob tem oba služita tudi s sejninami za opravljanje nadzorniških funkcij v podjetjih – Debeljak v GEN in Telekomu Slovenije.

Po besedah predsednice nadzornega sveta SDH, Karmen Dietner, so razlogi za povečanje plače sledeči: povečan obseg dela (zaradi energetske krize in pripojitve slabe banke), primerjava s plačami družb, ki sodijo pod SDH, in dejstvo, da se plače razen z inflacijo v upravi SDH niso usklajevale vse od leta 2013, še poročajo Finance.

https://twitter.com/petrasovdat/status/1656598880081920001
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki