Golob: Tam, kjer je največ, bomo pobrali največ
Pri obnovi po poplavah sta ključni transparentnost in solidarnost, je predsednik vlade Robert Golob danes povedal poslankam in poslancem, ki bodo odločali o interventnem zakonu. Gospodarstvo bo prispevalo osemkrat več kot ljudje, je napovedal.
Pričakovati je, da bo zakon sprejet, saj so ga na včerajšnji seji odbora podprli tudi poslanke in poslanci opozicijske NSi, druga opozicijska stranka SDS pa je bila vzdržana. Opozicijo moti predvsem predlog solidarnostne sobote oziroma solidarnostnega prispevka. Če ga bo koalicija umaknila, bodo danes za zakon glasovali tudi poslanke in poslanci SDS.
“Velik del je vlada našla v proračunu, marsikaj od tega že letos s prerazporejanjem in varčevanjem na postavkah. In že zdaj napovem, da smo našli en precej velik znesek tudi s prerazporejanjem sredstev za obrambo,” je dejal Golob.
Ljudje bodo prispevali 160 milijonov, gospodarstvo pa osemkrat več, je napovedal. Ne samo preko solidarnostnih sobot in prispevka, je pojasnil.
“Kdorkoli govori, da bomo pri sedmih milijardah s 160 milijoni solidarnih prispevkov, ki se jih lahko oddela, prekomerno udarili po ljudeh, naj še enkrat preveri izračune. Natančno se ve, da bomo vse vire uporabili uravnoteženo, in tam, kjer jih je največ, tam jih bomo pobrali največ, in ne obratno,” je dejal.
4 komentarjev
helena_3
*gospodarstvo pa osemkrat več, je napovedal. *
Kajpak. Gospodarstvu denar kar sam na kup leti. Tako kot =0-lu, Nikici in ostalim "nevladnikom". Vojske pa seveda ne rabimo, kar naj se jim vzame. Bomo vzeli kose in vile in sekire in takole mimogrede premagali vsakega sovražnika. NATO nam pa tudi ne bo več "naprej metal" tistih 2 % BDP, saj bomo itak šli ven.
Bi se človek zjokal nad "modrostjo" tele vlade in njenega komandanta - pa ne bo nič pomagalo.
Andrej Muren
Če je treba začeti pobirati tam, kjer je največ, naj Golob začne pri Kučanu, nadaljuje pa z ostalimi člani CK ZKS, zaključi pa naj z rdečimi tajkuni. Nas običajne male ljudi naj pusti pri miru.
baubau
Ali je povedal tudi, kako in kdaj bodo oškodovanci prejeli evropska sredstva, ki so nam bila odobrena?
Realist
Spet Oholo petelinjenje Goloba sončnega kralja. Ste že nakazali obljubljen denar gasilcem in karitasu??? In zakaj ne?
S 6 miljoni pa v hipu na metelkovo za 'programe' paravojske. Nora je ta oblast.
Božja jeza je velika nad krivičniki in lažnivci!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.