Golob: Tam, kjer je največ, bomo pobrali največ

Uredništvo

Vir foto: Twitter @vladaRS.

Pri obnovi po poplavah sta ključni transparentnost in solidarnost, je predsednik vlade Robert Golob danes povedal poslankam in poslancem, ki bodo odločali o interventnem zakonu. Gospodarstvo bo prispevalo osemkrat več kot ljudje, je napovedal.

Pričakovati je, da bo zakon sprejet, saj so ga na včerajšnji seji odbora podprli tudi poslanke in poslanci opozicijske NSi, druga opozicijska stranka SDS pa je bila vzdržana. Opozicijo moti predvsem predlog solidarnostne sobote oziroma solidarnostnega prispevka. Če ga bo koalicija umaknila, bodo danes za zakon glasovali tudi poslanke in poslanci SDS.

“Velik del je vlada našla v proračunu, marsikaj od tega že letos s prerazporejanjem in varčevanjem na postavkah. In že zdaj napovem, da smo našli en precej velik znesek tudi s prerazporejanjem sredstev za obrambo,” je dejal Golob.

Ljudje bodo prispevali 160 milijonov, gospodarstvo pa osemkrat več, je napovedal. Ne samo preko solidarnostnih sobot in prispevka, je pojasnil.

“Kdorkoli govori, da bomo pri sedmih milijardah s 160 milijoni solidarnih prispevkov, ki se jih lahko oddela, prekomerno udarili po ljudeh, naj še enkrat preveri izračune. Natančno se ve, da bomo vse vire uporabili uravnoteženo, in tam, kjer jih je največ, tam jih bomo pobrali največ, in ne obratno,” je dejal.

Vsebino interventnega zakona in odzive nanj smo na Domovini podrobneje obravnavali v članku Pasti prisilne solidarnosti: Bo Golobova vlada poplavno sanacijo izkoristila za uvedbo novih obdavčitev?

 

 

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00