Mediji so kot Rdeča Kapica
Slovenski mediji so podobni Rdeči Kapici. Odpravlja se v gozd in ne ve, da jo bo napadel in pojedel volk.
Vlada je njena mamica. Za mamico ni jasno, ali se nevarnosti v gozdu res ne zaveda zaradi naivnosti ali pa je zaradi šoka pozabila, da ji je volk prejšnji teden snedel kokoš.
Mamica tako, namesto, da bi pomislila, kako vnukinjo obvarovati pred volkom, z možem glasno razpravlja, ali naj babici pošlje polič črnega ali belega vina.
Rdeča Kapica te črno-bele kregarije niti na razume in vdana v usodo čaka, da bo lahko šla na pot.
Volk, ki v gozdu preži na poti, je divja, odrasla mrcina. Vsa ljubkost Rdeče kapice ga ne bo niti najmanj zmedla, da ne bi z vso slastjo zagrizel vanjo. Vprašanje je samo še, kdaj pride ta trenutek.
Volk, ki preži na slovenske medije, je namazan z vsemi žavbami. Internet, padanje bralne kulture, slabšanje kakovosti slovenskih medijev, izkoriščanje honorarnih sodelavcev - če naštejemo samo nekaj dejavnikov, pomenijo za kakvostne slovenske medije smrtno obsodbo. Vprašanje je le, kdaj pride ta trenutek.
Aktualna vlada prek ministrstva za kulturo že več mesecev pripravlja novo medijsko zakonodajo. Namesto, da bi si vzela za zgled kako zahodno državo, ki že ima uspešno zakonodajo, je ustanovila komisijo. V njej sedi celo človek, ki je spravil na kant uspešen regionalni medij.
V javni razpravi, ko so delovni ljudje in občani lahko komisiji povedali svoje mnenje o medijih, so scoprali zasnovo nove medijske zakonodaje. Pripomb, ki so jih na zakon naslovili novinarji izven rdečega novinarskega društva DNS, so povsem ignorirali.
V medijski zakonodaji tako poslej ne bo več načela uravnoteženosti. Prevedeno v človeški jezik to pomeni, da o vsaki stvari po novem ne bo več treba pridobivati mnenj z različni strani.
To je napad na samo bistvo novinarstva, katere poslanstvo je javnosti prenašati informacije o družbi z različnih zornih kotov. S tem se okrne medijska svoboda, saj bodo politično opredeljeni novinarji, ki jih je med o politiki pišočih 99%, lahko delali, kar bodo hoteli.
Dnevnik in Odmevi se bodo spremenili v Studio City.
Želimo si, da bi slovenski demokratični politiki slednjič začeli aktivno ukvarjati s pohabljenostjo medijev. Da bi svoj glas zastavili za demokracijo, katere temelj je ravno svoboda medijev. Doslej so pristajali na drobtinice. In prišli v položaj, ki nekdanjim komunistom omogoča politično prevlado v parlamentu za najmanj naslednje desetletje.
Mediji so cokla razvoja celotne države. Levica obvladuje absolutno večino v parlamentu, v gospodarstvu pa ima pod nadzorom več kot 80% vsega kapitala. Tega na volitvah ne bomo spremenili nikoli, saj mediji odločajo tudi o vsaki zmagi na volitvah.
Rdečo Kapico, ki se je že odpravila skozi vrata, moramo zato zaustaviti in jo usmeriti na drugo pot do babice. In ji v košarico dati nekaj petard, če se volk vendarle prikaže.
Vlada je njena mamica. Za mamico ni jasno, ali se nevarnosti v gozdu res ne zaveda zaradi naivnosti ali pa je zaradi šoka pozabila, da ji je volk prejšnji teden snedel kokoš.
Mamica tako, namesto, da bi pomislila, kako vnukinjo obvarovati pred volkom, z možem glasno razpravlja, ali naj babici pošlje polič črnega ali belega vina.
Rdeča Kapica te črno-bele kregarije niti na razume in vdana v usodo čaka, da bo lahko šla na pot.
Volk, ki v gozdu preži na poti, je divja, odrasla mrcina. Vsa ljubkost Rdeče kapice ga ne bo niti najmanj zmedla, da ne bi z vso slastjo zagrizel vanjo. Vprašanje je samo še, kdaj pride ta trenutek.
Volk, ki preži na slovenske medije, je namazan z vsemi žavbami. Internet, padanje bralne kulture, slabšanje kakovosti slovenskih medijev, izkoriščanje honorarnih sodelavcev - če naštejemo samo nekaj dejavnikov, pomenijo za kakvostne slovenske medije smrtno obsodbo. Vprašanje je le, kdaj pride ta trenutek.
Internet, padanje bralne kulture, slabšanje kakovosti slovenskih medijev, izkoriščanje honorarnih sodelavcev ... pomenijo za kakvostne slovenske medije smrtno obsodbo.
Dnevnik in Odmevi kot Studio City
Aktualna vlada prek ministrstva za kulturo že več mesecev pripravlja novo medijsko zakonodajo. Namesto, da bi si vzela za zgled kako zahodno državo, ki že ima uspešno zakonodajo, je ustanovila komisijo. V njej sedi celo človek, ki je spravil na kant uspešen regionalni medij.
V javni razpravi, ko so delovni ljudje in občani lahko komisiji povedali svoje mnenje o medijih, so scoprali zasnovo nove medijske zakonodaje. Pripomb, ki so jih na zakon naslovili novinarji izven rdečega novinarskega društva DNS, so povsem ignorirali.
V medijski zakonodaji tako poslej ne bo več načela uravnoteženosti. Prevedeno v človeški jezik to pomeni, da o vsaki stvari po novem ne bo več treba pridobivati mnenj z različni strani.
To je napad na samo bistvo novinarstva, katere poslanstvo je javnosti prenašati informacije o družbi z različnih zornih kotov. S tem se okrne medijska svoboda, saj bodo politično opredeljeni novinarji, ki jih je med o politiki pišočih 99%, lahko delali, kar bodo hoteli.
Dnevnik in Odmevi se bodo spremenili v Studio City.
Slovenski mediji kot cokla razvoja
Želimo si, da bi slovenski demokratični politiki slednjič začeli aktivno ukvarjati s pohabljenostjo medijev. Da bi svoj glas zastavili za demokracijo, katere temelj je ravno svoboda medijev. Doslej so pristajali na drobtinice. In prišli v položaj, ki nekdanjim komunistom omogoča politično prevlado v parlamentu za najmanj naslednje desetletje.
Mediji so cokla razvoja celotne države. Levica obvladuje absolutno večino v parlamentu, v gospodarstvu pa ima pod nadzorom več kot 80% vsega kapitala. Tega na volitvah ne bomo spremenili nikoli, saj mediji odločajo tudi o vsaki zmagi na volitvah.
Rdečo Kapico, ki se je že odpravila skozi vrata, moramo zato zaustaviti in jo usmeriti na drugo pot do babice. In ji v košarico dati nekaj petard, če se volk vendarle prikaže.
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.