Mladeničeva pot od gejevskega aktivista do vnetega kristjana
Kako zanimiva so pota življenja! Prav posebna je tudi življenjska pot Davida Bennetta, Avstralca, ki je bil nekoč ateistični gejevski aktivist, a se je spreobrnil in postal vnet kristjan.
Jezusa je za svojega odrešenika sprejel v enem izmed avstralskih pubov. Po spolni usmeritvi ostaja homoseksualec, a spolnih odnosov ne prakticira več, je povedal za Chirstian Today.
David, ki trenutno študira teologijo na univerzi v Oxfordu in dela v centru za razlaganje svetega pisma, je živel v agnostični družini, a obiskoval protestantsko šolo. Da je gej je javno priznal pri 14. letih, se dokončno odrekel Jezusu in verskemu poučevanju v šoli. Takrat je doživel prvi homofobni napad - ko je s svojim fantom preživljal čas v parku, je nekdo za njima vrgel opeko.
Nato se je vključil v politiko in začel aktivno sodelovati v laburistični stranki Avstralije. Sodeloval je na mnogih paradah ponosa v Sydneyu in se na vseh področjih zavzemal za gejevske pravice. Tudi na cerkev je večkrat naslovil iniciative po tem, da naj škofje priznajo gejevske poroke.
Pri 19-ih letih, v času študija novinarstva na univerzi, je intervjuval neko režiserko, ki mu je na vprašanje o tem, kaj jo najbolj navdihuje, odgovorila, da je to Bog.
Ko ji je odvrnil, da je gej in da ne verjame, da se Bog zanj zanima, se je ponudila, da bo zanj molila.
To je tudi storila in David je, kot pravi, doživel izjemno izkušnjo Svetega Duha. "To je bila ljubezen, katero sem si želel vse življenje. Čutil sem kot da bi Bog dihnil vame. Nisem razumel kaj se z menoj dogaja. Povedala mi je, da je to Sveti duh, da sem ponovno rojen in da naj sprejmem Jezusa za svojega odrešenika. Po dolgem oklevanju sem ga."
"Z Bogom sva prišla do te točke, da mi je rekel, da se moram odreči svojim homeskualnim nagnjenjem. In jaz sem se odločil, da mu bom dal vse, saj je tudi on umrl za nas na križu. Takrat sem začel s celibatom."
Vedno pa David pove, da je bila to zelo težka odločitev. S preučevanjem svetega pisma je ugotovil, da ne more obstajati nobena druga poroka kot le tista med moškim in žensko, kot piše v svetem pismu.
Sedaj se je David odločil, da bo svojo življenjsko zgodbo delil z ljudmi. Napisal je tudi knjigo, da bi čim bolje razložil kaj se mu je zgodilo.
Jezusa je za svojega odrešenika sprejel v enem izmed avstralskih pubov. Po spolni usmeritvi ostaja homoseksualec, a spolnih odnosov ne prakticira več, je povedal za Chirstian Today.
David, ki trenutno študira teologijo na univerzi v Oxfordu in dela v centru za razlaganje svetega pisma, je živel v agnostični družini, a obiskoval protestantsko šolo. Da je gej je javno priznal pri 14. letih, se dokončno odrekel Jezusu in verskemu poučevanju v šoli. Takrat je doživel prvi homofobni napad - ko je s svojim fantom preživljal čas v parku, je nekdo za njima vrgel opeko.
Nato se je vključil v politiko in začel aktivno sodelovati v laburistični stranki Avstralije. Sodeloval je na mnogih paradah ponosa v Sydneyu in se na vseh področjih zavzemal za gejevske pravice. Tudi na cerkev je večkrat naslovil iniciative po tem, da naj škofje priznajo gejevske poroke.
Pomagala mu je režiserka
Pri 19-ih letih, v času študija novinarstva na univerzi, je intervjuval neko režiserko, ki mu je na vprašanje o tem, kaj jo najbolj navdihuje, odgovorila, da je to Bog.
Ko ji je odvrnil, da je gej in da ne verjame, da se Bog zanj zanima, se je ponudila, da bo zanj molila.
To je tudi storila in David je, kot pravi, doživel izjemno izkušnjo Svetega Duha. "To je bila ljubezen, katero sem si želel vse življenje. Čutil sem kot da bi Bog dihnil vame. Nisem razumel kaj se z menoj dogaja. Povedala mi je, da je to Sveti duh, da sem ponovno rojen in da naj sprejmem Jezusa za svojega odrešenika. Po dolgem oklevanju sem ga."
A tudi po tem dogodku ni bil popolnoma prepričan, da Bog obstaja. Zato se je nanj obrnil s prošnjo po znamenju, da res obstaja. In potem je na filmskem festivalu ponovno srečal svojo novo prijateljico, režiserko, ki mu je, ne da bi vedela za njegove skrbi dejala: "Bog me roti, da ti povem, da obstaja."
S svetim pismom do tega, da je poroka mogoča le med žensko in moškim
Na začetku njegove krščanske poti je verjel, da so gejevske poroke še vedno stvar, ki bi jo morala Cerkev dopustiti.
"Z Bogom sva prišla do te točke, da mi je rekel, da se moram odreči svojim homeskualnim nagnjenjem. In jaz sem se odločil, da mu bom dal vse, saj je tudi on umrl za nas na križu. Takrat sem začel s celibatom."
Vedno pa David pove, da je bila to zelo težka odločitev. S preučevanjem svetega pisma je ugotovil, da ne more obstajati nobena druga poroka kot le tista med moškim in žensko, kot piše v svetem pismu.
Sedaj se je David odločil, da bo svojo življenjsko zgodbo delil z ljudmi. Napisal je tudi knjigo, da bi čim bolje razložil kaj se mu je zgodilo.
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
irena
Tudi jaz sem bila zagrižena ateistka, ampak me je Jezus ozdravil najglobjih ran in zmot. Dal mi je novo srce, ki zdaj gori zanj! Jezus je pot, resnica in življenje! Kako veličasten je naš živi Bog! Aleluja!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.