Šarec na referendumu Levice podporo dobil, a ob nižji volilni udeležbi od volitev. Kaj to pove o neposredni demokraciji?
V stranki Levica so odločili: 85 odstotkov sodelujočih članov meni, da je osnutek koalicijske pogodbe zadostna podlaga za kovanje sporazuma o sodelovanju z manjšinsko vlado Marjana Šarca.
Udeležba na notranjem referendumu stranke, ki je v obliki tajnega elektronskega glasovanja potekal ves teden, je bila 41 odstotna.
"Podpora z naše strani je pripravljena, vse drugo je odvisno od peterčka," so popoldne sporočili iz stranke Levica. Vodstvo stranke je tako dobilo mandat, da v petek dokončno uskladi partnerski sporazum, oziroma protokol o sodelovanju med manjšinsko vlado in Levico. Po statutu te stranke je namreč referendum veljaven, če na njem sodeluje 25 odstotkov članstva.
Vodstvo Levice se je sicer v teh dneh s peterico strank LMŠ, SD, SMC, SAB in DeSUS že usklajevalo o partnerskem sporazumu in o protokolu sodelovanja, ki pa ga še niso dokončno uskladili. Predsedniki strank se bodo na to temo znova sestali v petek.
Udeležba na notranjem referendumu stranke, ki je v obliki tajnega elektronskega glasovanja potekal ves teden, je bila 41 odstotna.
"Podpora z naše strani je pripravljena, vse drugo je odvisno od peterčka," so popoldne sporočili iz stranke Levica. Vodstvo stranke je tako dobilo mandat, da v petek dokončno uskladi partnerski sporazum, oziroma protokol o sodelovanju med manjšinsko vlado in Levico. Po statutu te stranke je namreč referendum veljaven, če na njem sodeluje 25 odstotkov članstva.
Vodstvo Levice se je sicer v teh dneh s peterico strank LMŠ, SD, SMC, SAB in DeSUS že usklajevalo o partnerskem sporazumu in o protokolu sodelovanja, ki pa ga še niso dokončno uskladili. Predsedniki strank se bodo na to temo znova sestali v petek.
Strankarski referendum Levice je prinesel podporo manjšinski vladi. Toda, kot v vsaki dobri drami/komediji, vse še ni odločeno.
— Sašo Ornik (@jinaver) August 9, 2018
Skrajna levica v parlamentu je kot opoziicja morda celo koristna. Če pa taka stranka diktira vladno politiko iz opozicije, je zaskrbljujoče in ne bo koristilo državi.
— Dejan Flašker (@DeFlasker) August 9, 2018
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Alojzij Pezdir
Od parlamentarne politične stranke, ki niti v tednu dni ne zmore zbrati več kot dobrih 40 odstotkov (komaj dve petini!) aktivnih e-glasov svojih še živih oz. evidentiranih članov, pač ni mogoče pričakovati nič prevratnega.
"Modro" vodstvo Levice bo po "relativno" manjšinskem in precej neverodostojnem odzivu svoje "baze" pač lahko storilo, kar bo in kakor bo storilo, saj je večina članstva očitno povsem pasivna in nezainteresirana za karkoli v zvezi s programskimi načeli in pragmatičnimi političnimi stališči vodstva stranke Levica.
"Če že ne moremo voditi vlade RS, lahko vsaj na sto in en način "projektno iz sence" opozicije samovoljno usmerjamo ali zaviramo vladanje koalicije LMŠ, SD, SMC, SAB in Desus!", je edino načelo, ki so si ga sposobni zastaviti in ga tudi uresničevati poslanci in voditelji Levice.
MEFISTO
Bolj kot Sahara vode potrebujemo večinski volilni sistem in višji parlamentarni prag, pa se bodo problemi rešili sami od sebe.
Potem bo pa konec reševanja politične kože s satelitskimi strankami enodnevnicami.
Kopitar
Včasih sem s poslovnimi partnerji v tujini kakšno rekel o politični situaciji pri nas. Letos bom raje tiho. Mi je preveč nerodno spričo farse, ki jo uprizarjajo naše leve stranke. Sprašujem se, kako globoko bomo še padli.
STAJERKA2021
Levica bo diktirala politiko iz odzadja, če bo šlo kaj narobe - kar bo šlo zagotovo - pa se bodo odgovornosti izognili.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.