Tomaž Štih: Le kaj namerava vlada, ki je rehabilitirala totalitarizem, diktatorja in zločine proti človečnosti
Obramba ni nasilje, je pravica. – Ljudem sem samo sporočil, naj bodo pripravljeni, da si bodo lahko v primeru socialistične diktature rešili življenje. – Vlada naj se raje malo potegne nazaj in umiri stanje, ljudem naj vrne dan spomina ter pusti kipe maršala v muzeju, kamor tudi spadajo. – Borut Pahor, ki ga ima njegov lasten politični pol za dvornega norčka, ima v resnici več politične kilometrine kot celotna vlada.
Kako komentirate očitke pravosodnega ministrstva o sovražnem govoru in javnem spodbujanju k nasilju?
Zavrnil sem jih, ker v vseh mojih čivkih ni niti enega primera spodbujanja nasilja.
Ampak jasno ste zapisali, naj se ljudje oborožijo?
Če bi nekdo Bošnjake ali Tutsije v devetdesetih pozval, da se oborožijo, da se jim ne bo zgodili genocid, ali bi bilo to spodbujanje nasilja? Obramba ni nasilje, je pravica. Ljudem sem sporočil, naj bodo pripravljeni, da si bodo lahko v primeru socialistične diktature rešili življenje. Nekatere države, denimo ZDA, imajo v ustavi celo pravico odstaviti tiransko oblast, jaz pa sem napisal le, da naj bodo ljudje pripravljeni se braniti. To sem utemeljil s postopnim drsenjem v socialistično diktaturo. Ljudje zaradi katastrofalne komunikacije vlade zadnje mesece ne izgubljajo le zaupanja v njeno sposobnost, ampak tudi v njene dobre namene in njeno intimno privrženost svobodi, demokraciji in vladavini prava.
Najprej so šli v Čebine praznovat rojstvo komunizma, potem so se odločili v državne protokolarne objekte vrniti podobe krvavega socialističnega diktatorja Tita. Sodu pa je res izbilo dno, ko so ukinili dan spomina na žrtve komunizma, še preden se ga je sploh prvič obeležilo. Ljudje se čisto upravičeno sprašujejo, kaj je namera vlade, ki v le nekaj tednih rehabilitira najprej totalitarizem, potem diktatorja in na koncu še zločine proti človečnosti. Ob tem pa izbriše neubogljive zgodovinarje in muzeje ter rožlja z ustavnim udarom, da bi na silo vzpostavila nadzor nad 95 odstotki medijskega prostora in si zagotovila monopolni propagandni aparat. Zakaj to počnejo? Ali so znoreli? To ni materija za dnevno politične igrice, Slovenija stoji na 100.000 okostjih brezpravno pomorjenih ljudi, ki imajo žive svojce. In vlada se prav trudi vzbujati strah, da se intimno s temi dejanji strinja. Po veliko truda ji je to tudi uspelo in zato se oborožujemo.
Kaj ko bi se vlada namesto preganjanja disidentov raje malo potegnila nazaj in storila kaj, da umiri stanje? Ni treba veliko. Ljudem naj vrne ta dan spomina ter pusti kipe maršala v muzeju, kamor tudi spadajo. Dokler je vlada ustanavljala novo Adrio, pošiljala grožnje Applu in uvajala dve različni državni zdravstveni zavarovanji, ni bilo nobenih nasvetov, naj se ljudje oborožijo. Pa so tudi to brezupno zgrešene politike. Ampak to je tisto, kar normalne vlade počnejo.
»Kupite si orožje. Legalno ali nelegalno. Ne oklevajte več. Majhna klika skrajnežev, ki izvaja ustavni udar s tem, ko ne vidi več nič slabega v zločinih proti človeštvu, prestopa Rubikon. Podredi si lahko le neoborožen narod. Zdaj je čas, kot je bil v Bosni leta 91-ega.« To ste zapisali. Ste morda vendarle pomislili na negativne posledice, ki bi jih vaš zapis imel, da bi namreč kdo kupil orožje nezakonito in s tem orožjem storil kaj nezakonitega?
Hollywoodsko razmišljanje o orožju, ki ga tako radi povzemamo v Sloveniji, je zelo enostransko. Jaz pa vas vprašam ...
Celoten intervju s Tomažem Štihom, na spletu poznanim kot Libertarcem, je namenjen digitalnim naročnikom in bralcem tednika Domovina.
Preverite, kaj še prinaša 99. številka tednika Domovina. Če še niste naročnik Domovine, je zdaj skrajni čas, da postanete in podprete neodvisno novinarstvo. Obiščite našo naročniško stran.
Za ogled se:
Želite prebrati ta članek?
Enkratni nakup članka:
1,49 €
Prijavi se
Ste že naročnik?
Naroči se
Naročnina že od:
16,25 €
na mesec
Vsebina je dostopna našim zvestim naročnikom.
Oglejte si naše naročniške pakete.
Imate težave z dostopom do zaklenjenih vsebin?
Kadarkoli nam lahko pišete na [email protected]. Na telefonski
številki 068 / 191 191 pa smo dosegljivi vsak delovnik od 9h do 15h.
Zadnje objave
Fran Saleški Finžgar je bil v bistvu gospod Hudournik
21. 6. 2026 ob 20:30
Franca Delčnjaka se ne da posnemati
21. 6. 2026 ob 12:00
Litija, starodavno rudarsko mesto
21. 6. 2026 ob 9:00
Antonio Gaudí: sto let po smrti arhitekta, ki je kamen spremenil v molitev
21. 6. 2026 ob 7:30
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Andrej Muren
Pri tem oboroževanju je treba spomniti, kaj se je dogajalo med drugo svetovno vojno pri nas. Ko so morilci VOS-a začeli pobijati domoljubne Slovence, se je izkazalo, da celotna Katoliška akcija, ki naj bi bila najbolj radikalna organizacija meščanskih strank, ni premogla ene same pištolice, da bi se njeni člani lahko branili pred vosovskimi likvidatorji. V ZDA bi bilo podobno dogajanje povsem nemogoče, to pa zato, ker je tam veliko ljudi oboroženih.
Ker ne vemo, kaj imajo levaki z Golobom, Mescem in Kučanom na čelu za bregom, je poziv Štiha k oboroževanju ljudi vsekakor upravičen.
Kraševka
Čestitke gospodu "Libertalcu", ki neukim ljudem - JASNO POVE, da je OBRAMBA ena izmed osnovnih ČLOVEKOVIH PRAVIC.
Diktatorja Tita naši GOLOBISTI sedaj spet postavljajo v državne ustanove (tudi v Sežanski knjižnici je in pod njim napis: "predsednik Jugoslavije") in s tem dajejo veljavo JUGOSLAVIJI in hočejo iz Slovenije spet narediti le eno od 6 REPUBLIK.
Taka dejanja, češčenje DIKTATORJA in ZLOČINCA bi morali Tožilci OBTOŽITI, sodniki pa KAZNOVATI. Na žalost so postala tudi sodišča REŽIMSKA.
In kdo bo sedaj v Sloveniji še branil navadnega ČLOVEKA?
Torej je gospod Tomaž Štih v bistvu povedal, da moramo misliti na lastno obrambo, ker so določene institucije odpovedale.
Tam, kjer se uspostavi ENOPARTIJSKI (kot sedaj v Sloveniji) sistem, je DEMOKRACIJA mrtva.
To kaže, da imamo spet Titov REŽIM, ki je vse oporečnike LIKVIDIRAL.
In ta vlada ne dovoli niti o tem govoriti.
Kdor časti ZLOČIN, je nevarnost, da ga bo ponavljal!
In v Sloveniji častijo ZLOČINE le Levičarji!
V drugih EU državah tega ni.
EU je obsodila vse TRI ZLOČINSKE opcije - Fašizem, Nacizem in Komunizem.
V Sloveniji se je ta zadnji pa tako okrepil, da so ljudje prav zaskrbljeni!
To res NI Svoboda!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.