Hutijevci napadli ameriško trgovsko ladjo, po njihovih besedah pa ruske in kitajske ladje na Rdečem morju niso ogrožene
Jemenski hutijevci so napadli ameriško trgovsko ladjo Chem Ranger. Ta sicer v napadu ni bila poškodovana. Hutijevci so namreč izstrelili dve protiladijski balistični raketi, ki pa sta pristali v morju. Visoki predstavnik hutijevcev Mohamed al Buhaiti je ob tem še dodal, da ruske in kitajske ladje na območju Rdečega morja niso ogrožene.
Al Buhaiti je še povedal, da je njihov cilj "zvišati gospodarske stroške judovske države, da bi ustavili pokol v Gazi". ZDA pa z napadi na položaje hutijevcev v Jemnu nadaljujejo. Kot je zagotovil ameriški predsednik Joe Biden, bo tako tudi v prihodnje.
Povezani članki
Zadnje objave
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
8 komentarjev
rasputin
Ni čisto tako. Obama je nekatere vojne podedoval in nič mirovniškega ni naredil z njimi v zvezi.
Peter Klepec
Rasputin meni, da menda blazno napadamo Rusijo in Ruse. Najbrz napadamo iz samega dolgcasa, pa da bi jim ukradli plin. Samo zaenkrat manjka prostovoljcev, da bi spoh si v Rusijo. Niti vodko pit, kaj sele krast plin, ravno sedaj, ko ga nasi politiki prepovedujejo kurit ga.
rasputin
Kdaj boš šel na fronto v Ukrajino? Iščejo bojaželjne. Kaj še čakaš? Saj vojna ni kaka posebna reč. Malce tekaš gor pa dol, malce zmrzuješ, ampak kavica pa še bolj tekne, če te ne počijo ravno takrat.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Na internetu je tudi
o napadu Houtijev na RUSIJA RF - tanker. L.r. Janez KK
rasputin
Al Buhaiti je še povedal, da je njihov cilj (" ...), da bi ustavili pokol v Gazi"
***
Grozni so ti Hutijci. Radi bi ustavili genocidni masaker v Gazi. Kako jim kaj tako nezaslišanega lahko pride na misel?! Deležni bodo pravičnega srda Zahoda.
Neverjetno, kako je Zahod moralno iztiril pod komando cionistov...
Igor Ferluga
Hutije je treba predlagati za naslednjo Nobelovo nagrado za mir. Lahko si jo tudi delijo z Raisijem in Putinom.
rasputin
Če je dobil Nobelovo nagrado za mir Obama, ki je vodil vojne operacije v več državah, kot katerikoli predsednik pred njim, potem jo lahko dobijo tudi Hutiji, ki ne morejo narediti toliko škode kot Obama v nobenem primeru. Putin se brani Rusijo in rusko etnijo v Ukrajini pred poblaznelim Zahodom, do česar ima vso pravico.
Igor Ferluga
Obama je dobil Nobelovo nagrado, se preden je karkoli storil. Dobrega ali slabega. Na zalogo jo je dobil. Bil je nedvomno boljši kandidat in retorik kot predsednik in v dejanjih.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.