Matej Lahovnik, Slovenske novice: Subvencioniranje

Uredništvo

Vir foto: https://www.krka.biz/

Država se je odločila, da bo prvič subvencionirala električna kolesa. Denar bodo črpali iz Sklada za podnebne spremembe, ki ga polnimo vsi z ekološkimi dajatvami, kar se pozna tudi na položnicah. Država najprej z ekološkimi dajatvami denar iz našega žepa preusmeri v Sklad za podnebne spremembe, nato pa se odloči, kaj bo z zbranim denarjem financirala.

A spodbujanje nakupa električnih koles z zbranimi dajatvami je zelo problematično z več vidikov, v komentarju piše Matej Lahovnik.

Zakaj je problematično? Kdo ima od tega koristi? Za odgovore si preberite komentar Mateja Lahovnika v Slovenskih novicah.

Vabljeni k branju.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki