Odmev tedna: Sprenevedanje v golobnjaku in interpelacija opozicije
V tednu, ko praznujejo dekleta in žene, se je znova zdelo, da naše vrle feministke živijo v neki vzporedni resničnosti, ki meji na eni strani na Iran in na drugi na Afganistan. Tja nas vsaj uvrščajo problemi, na katere so opozarjale, medtem ko so pretežno spregledale realne probleme slovenskih deklet in žena, njihov praznik pa zastrupile z zagrenjenim občutkom, ki je praznovanje ženstvenosti obrnil v željo po uporu zoper domnevni patriarhat, ki postaja dežurni krivec za karkoli, kar je narobe v naši družbi, pa naj obstaja vsaj minimalna povezava ali ne.
Medtem se moči znova merijo v opoziciji, tokrat pri interpelaciji zoper vlado, kjer SDS opozarja na nepravilnosti, Nova Slovenija pa ugotavlja, da se jim bolj splača konstruktivna drža ob čakanju na bregu Save, da po njej počasi priplavajo politična trupla.
Premier Robert Golob se še vedno spreneveda glede balkanskih poslov svojega podjetja, čeprav mu za vrat naposled začenja dihati še kakšen medij poleg tistih izjem, ki to počnemo že od samega začetka. A zaenkrat psi lajajo, karavana pa gre dalje. Tudi v ljubljanskih Klečah, kjer bitko z varnostniki bijejo domači kmetje proti kanalizaciji, ki predstavlja grožnjo pitni vodi za celotno Ljubljano. A namesto s tem problemom se feministke iz osmega marca rajši ukvarjajo z dostopnostjo splava za posameznike, ki nimajo urejenega dopolnilnega zavarovanja in preganjajo molivce iz Zagreba.
Odmev tedna je oddaja, v kateri s kritično distanco pogledamo na dogodke preteklega tedna, jih pokomentiramo in jih postavimo v ustrezen kontekst. Tokrat sva teden za vas komentirala Rok Čakš in Peter Merše.
Povezani članki
Zadnje objave
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Ljubljana
Glejte, v Slo so marca 2020 komunisti po cca 13 letih od prve Janseve vlade izvedli napad na slovensko in evropsko civilizacijo.
Na normalno zivljenje kjer imamo 2 spola, hodimo v sole da se kaj naucimo, se trudimo
za poklic, delamo da si uredimo materialno plat zivljenja, vzgajamo in solamo otroke, hodimo na dopust in v gore, smucamo, beremo, hodimo k masi, potujemo po Evropi itd...varcujemo za starost in pomagamo otrokom, obdelujemo.vrtove, praznujemo godove....itd itd.
Pa je prisla ulicna drhal, po nalogu zlobnih starcev in vse postavila na glavo.
Placujejo jebeno velik medijskih idiotov, sefov sindikatov, placanih pisunov po tviter in podobno.
Levi placanci SAMI PISEJO KRETENSKE ZALITVE CEZ LEVO OPCIJO in kricijo kako desni zalijo. PISEJO PA ONI !!
Da o montiranih sodiscih sploh ne pisem.
Gre za projekt pranja mozganov velikemu delu populacije. Zacne se v vrtcu, nato sola, norcevanje iz cerkve , pa zlasti leva drzavna univerza, pa ves cas mediji, neuki ali prvorazredni starsi, lazi o NOB, spomeniki zlocincem, pa imamo zblojen folk.
A cutite vsako.uro da ste.napadeni ?
Da so vam vzeli NORMALNOST, ki je nastajala skozi stoletja...da so vam vzeli neko veselje do vsakdana do dela, studija, varcevanja ??
Do pogovorov z ljudmi, ker so ti preprosto zmesani?
Jonsky
A ti pa ne pišeš kretenskih žalitev čez levo opcijo? Morda si pa ti levi plačanec? To sem napisal zgolj v skrbi, da ne bi obtoževali poštenih in vljudnih desničarjev za žaljenje levičarjev.
Shalotka
Iskati resnico, delati dobro, zgledovati se po poštenih ljudeh in ne obupati, čeprav je težko ! Vsakršna drugačna izbira ni dobra. Danes vsi norijo za neko " svobodo". Kaj to pomeni pravzaprav? Da delaš kar se ti zahoče? Največja svoboda bi bila, da bi priznali, da greh obstaja. Se potrudili pri sebi, da bi se ga zavedli in se mu izognili. Vsaj truditi bi se moral človek, da ga premaga. Mislim, da bi svet postal mnogo lepši. Denimo v neki veliki skupnosti kot je država. Če smo državljani egoisti, pa so razmere take kot so! Kaj lahko jaz storim?
Andrej Muren
Naše feministke previdno pazijo, da se ne bi zamerile vladajoči koaliciji in se tako pripravile ob denar iz proračuna. Pri denarju se njihova skrb za ženske neha.
Kraševka
DOBER PRIKAZ, ZA KAJ SE BORI 8.MAREC.
TA SE BORI LE ZA SVOJE PRIVILEGIJE.
Nika Kovač, se bori za POZORNOST KAMERE in ne za pitno vodo, niti ne za žene in matere, še manj pa za delavke.
Sedaj, ko pitno vodo v Ljubljani Jankovič res OGROČA, je Kovačeva "stisnila rep med noge" in je voda nič ne briga.
Tudi za delavke ji ni mar, saj sama nič ne dela, le kolovrati po mestu in išče pozornost KAMER.
Kovačeva je starejši otrok, ki še ni prebrodil pubertete.
One ne ve, kaj je družina, ne ve kaj je čista voda, ne ve kaj je DELO, ker še niko ni delala.
Vse kar zna je le: "bla, bla, bla"....
Golobisti tudi gradijo predvsem na: bla, bla, bla.....
Iz te "moke pa ni kruha".
Mislim, da je situacija res dozorela, za INTERPELAVIJO te vlade.
Realist
#Kraševka, hvala za zapis.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.