Siol.net, Janez Šuštaršič: Ko janšisti preganjajo janšiste
"Robert Golob je doslej pokazal dva obraza. Prvi je narcističen, odrezav, neotesan in maščevalen, torej tisto, čemur se ponarodelo reče janšizem. Drugi je ambiciozen, karizmatičen, voditeljski, morda celo državniški, se pravi tisto, kar daje upanje, da bo nova vlada naredila kaj dobrega in pametnega," uvodoma v svoji kolumni zapiše dr. Janez Šušteršič.
Janez Šušteršič v svojem pisanju zbere serijo nasvetov za novo vlado Roberta Goloba, ki jih še bolj podrobno opiše:
Prvi nasvet: ne ustvarjajte sovražnikov med sodelavci
Drugi nasvet: ne sodite strokovnjakov po njihovih nazorih
Tretji nasvet: ne napadaj svojih kritikov
Četrti nasvet: napoveduj samo ukrepe, za katerimi lahko stojiš
Peti nasvet: če ne veš, ne blebetaj neumnosti
Na koncu pa zaključi z besedami: "Če sem že omenil najboljši piarovski nasvet, ki sem ga kdaj dobil, naj še najslabšega: "Bodi to, kar si." Ker če Golob dejansko želi postati to, kar si želi in obljublja, bo moral prenehati biti to, kar je. Kadar je to, kar je, je pač en tak prepirljivi, nesramni in maščevalni janšist. So pa tudi izjave in nastopi, ki kažejo, da bi res rad postal nekaj boljšega."
Celotno kolumno si lahko preberete na tej povezavi.
Janez Šušteršič v svojem pisanju zbere serijo nasvetov za novo vlado Roberta Goloba, ki jih še bolj podrobno opiše:
Prvi nasvet: ne ustvarjajte sovražnikov med sodelavci
Drugi nasvet: ne sodite strokovnjakov po njihovih nazorih
Tretji nasvet: ne napadaj svojih kritikov
Četrti nasvet: napoveduj samo ukrepe, za katerimi lahko stojiš
Peti nasvet: če ne veš, ne blebetaj neumnosti
Na koncu pa zaključi z besedami: "Če sem že omenil najboljši piarovski nasvet, ki sem ga kdaj dobil, naj še najslabšega: "Bodi to, kar si." Ker če Golob dejansko želi postati to, kar si želi in obljublja, bo moral prenehati biti to, kar je. Kadar je to, kar je, je pač en tak prepirljivi, nesramni in maščevalni janšist. So pa tudi izjave in nastopi, ki kažejo, da bi res rad postal nekaj boljšega."
Celotno kolumno si lahko preberete na tej povezavi.
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
rasputin
Golob je užaljena veličina, ki so ji spodmaknili direktorski stolček, kjer je parazitiral državno podjetje. Njegova ideologija je maščevanje tistim, ki so ga pahnili od vrelca denarja, in seveda izvrtati nove luknje za nove vrelce denarja - zase in za tiste, ki so mu omogočili meteroski politični vzpon.
Stajerska2021
Rasputin, se strinjam. Zanimivo pa je to, da RTV in ne POP, nista nikoli vprašala, kdo je financiral stranko "svoboda". JJ so gnjavili vrsto let za kredit izpred nekaj let, katerega je SDS nemudoma tudi vrnila. SD, ki je že več mandatov dolžan čez 800.000 €, pa nihče ne vpraša, za kaj so zapravili denar. Zanimivo, le kaj morajo narediti, da jih upniki ne terjajo? No, sedaj je tako ali tako vseeno, ker so splezali v DZ, kot "zmagovalci".
rasputin
Koalicija med Golobom in Mesecem je nenačelna koalicija med plenilcem in deklariranim socialistom, ki pa oba postavlja na laž. Mesec v tej koaliciji kaže, da je njegova socialnost zgolj fasada, saj sicer ne bi sodeloval z Golobom, ki je vse prej kot tip altruističnega in socialno čutečega človeka. Golob pa igra v koaliciji z Levico vlogo volka, odetega v ovčjo kožo. Njuni volivci in ostali nategnjenci pa smo potisnjeni v vlogo Rdeče kapice.
Kraševka
Štajerka imate prav. Zakaj imamo Računsko sodišče, če takih stvari ne raziskuje. V Sloveniji je na žalost tako, da so državne institucije ustanovljene z namenom, da bodo pomagale Levim. Goloba so prepričali, da je "strokovnjak", vendar če bi bil v stranki SDS ali NSI, mu Levi ne bi namenili nobene pozornosti. Tako pa mu samo ploskajo sodniki, RS, KPK, RTV in seveda Turk in Kučan, skupaj s Svetlano Makarovič, Čordič, Jenul...
Kraševka
Golob res ni Janšist. ampak je TITOIST.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.