Svetniki Nacionalnega laboratorija za zdravje, okolje in hrano izglasovali premestitev iz Maribora v Ljubljano
Svetniki Nacionalnega laboratorija za zdravje, okolje in hrano (NLZOH) so v petek izglasovali sklep o premestitvi sedeža ustanove iz Maribora v Ljubljano. O tej nameri po neuradnih informacijah STA vodstvo in zaposleni predhodno niso bili obveščeni. Prvi med svetniki Luka Kajtna je danes sporočil, da bodo o premestitvi v ponedeljek odločali znova.
V petek je potekala redna seja sveta NLZOH, potem ko je vlada Roberta Goloba 1. junija razveljavila imenovanje predstavnikov vlade v svetu in za preostanek mandata imenovala nove – Simono Gerenčer, Sonjo Bezjak, Janeza Jesenovca in Luko Kajtna. Kajtna je bil na petkovi seji izvoljen za predsednika sveta.
Po neuradnih informacijah STA je na seji predlagal razširitev dnevnega reda, po kateri bi svetniki med drugim obravnavali tudi spremembe sklepa o ustanovitvi NLZOH. Sklep o razširitvi dnevnega reda je bil sprejet, zanj so glasovali vsi štirje predstavniki vlade, proti pa je glasovala predstavnica zaposlenih Mojca Fašmon Durjava.
Tako naj bi sedež NLZOH iz Maribora premestili v Ljubljano, v objekt, v katerem je ljubljanska območna enota Nacionalnega inštituta za javno zdravje, v manjšem obsegu pa ima na tem naslovu prostore tudi NLZOH. Prav tako s spremembo uvajajo dvotirno vodenje zavoda, po katerem zavoda ne bo več vodil direktor, pač pa bosta direktorja dva – strokovni in generalni.
Ob tem je po neuradnih informacijah predstavnica zaposlenih na seji izrazila začudenje, da se tako pomembne spremembe sprejemajo brez posvetovanja z vodstvom NLZOH, Mestno občino Maribor in ostalimi deležniki.
V petek je potekala redna seja sveta NLZOH, potem ko je vlada Roberta Goloba 1. junija razveljavila imenovanje predstavnikov vlade v svetu in za preostanek mandata imenovala nove – Simono Gerenčer, Sonjo Bezjak, Janeza Jesenovca in Luko Kajtna. Kajtna je bil na petkovi seji izvoljen za predsednika sveta.
Po neuradnih informacijah STA je na seji predlagal razširitev dnevnega reda, po kateri bi svetniki med drugim obravnavali tudi spremembe sklepa o ustanovitvi NLZOH. Sklep o razširitvi dnevnega reda je bil sprejet, zanj so glasovali vsi štirje predstavniki vlade, proti pa je glasovala predstavnica zaposlenih Mojca Fašmon Durjava.
Tako naj bi sedež NLZOH iz Maribora premestili v Ljubljano, v objekt, v katerem je ljubljanska območna enota Nacionalnega inštituta za javno zdravje, v manjšem obsegu pa ima na tem naslovu prostore tudi NLZOH. Prav tako s spremembo uvajajo dvotirno vodenje zavoda, po katerem zavoda ne bo več vodil direktor, pač pa bosta direktorja dva – strokovni in generalni.
Ob tem je po neuradnih informacijah predstavnica zaposlenih na seji izrazila začudenje, da se tako pomembne spremembe sprejemajo brez posvetovanja z vodstvom NLZOH, Mestno občino Maribor in ostalimi deležniki.
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Jožef
ni v neposredni zvezi s člankom, pa vendarle:
svet laboratorija ima 5 članov in od tega so 4 člani predlagani s strani vlade? če je to tu sprejemljivo, zakaj so bili problem potem sveti šole in način imenovanj v njih? no ja, pod sedanjo vlado me veseli, da država tam ne bi imela večine, kot je sedanja ureditev, temveč zaposleni, če posplošim.
Stajerska2021
Bravo "Svoboda"! To je poteza, ki kaže na to, da bo LJ kadrovsko močno okrepljena z lokalnimi "strokovnjaki".
Dopustili bodo samo to, da bo raja v realnem sektorju smela trdo delati, da bo lahko nagranila vse te kruhoborce.
Markec
Gospodje se pač ne bodo vozili v Maribor. Logična pozeza. Štajerci imajo bližje iz Maribora do Ljubljane kot obratno.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.