V četrtek, 13. 10., je več kot 1200 mladih na festivalu "Ritem srca 2016" napolnilo dvorano OŠ Alojzija Šuštarja v Šentvidu nad Ljubljano, da bi prisluhnili novim krščanskim skladbam.
V prvem delu koncerta, ki ga vsako leto pripravlja Radio Ognjišče, je deset izvajalcev predstavilo nove pesmi, ki bodo izšle na letošnji festivalski zgoščenki, ki se je postopoma prelil v slavilni del.
P. Branko Cestnik: Komu služiti?
Mlade je med pesmimi nagovarjal p. Branko Cestnik, ki je spomnil na pesem Boba Dylana, ki je prejel letošnjo Nobelovo nagrado za literaturo - pesem, ki govori o tem, da moramo nekomu služiti. "Ali Bogu ali hudiču?" je mlade vprašal p. Cestnik. "Vsa tvoja dejanja imajo posledice, pa če to želiš ali ne. Zato se odloči in trdno skleni, da boš služil Gospodu. Raje sedaj, zavestno in trdno to skleni, da te kasneje ne bo zaneslo," in jim dejal, da služimo s sočutjem in usmiljenjem.
Spes: "Želimo si, da bi ljudje v tej pesmi našli sebe in hvaležnost Bogu"
Prva je nastopila glasbena skupina Spes s pesmijo V luči ljubezni, ki govori o življenju od rojstva do večnosti. Članica skupine Bojana pravi:"Želimo si, da bi se ljudje v tej pesmi poskočnih ritmov in z zanimivim preobratom našli, da bi našli sebe, svoje življenje, predvsem pa hvaležnost Bogu za naše bivanje na Zemlji in je hkrati prošnja za naprej, za večnost."
Nastop glasbene skupine Spes. Foto: Rok Mihevc
Sledila jim je ena izmed najbolj prepoznavnih slovenskih skupin krščanske glasbe, skupina Svetnik, s pesmijo Na goro z besedilom Tomaža Kete.
Dominik: "Krasna balada, ki srcu polaga, da se moramo ljubiti med seboj"
Pevka Neža Pančur - Nessy je nastopila s pesmijo Gospodu hvala, v kateri pravi, naj kljub padcem delajmo tisto, kar nas razveseljuje, sledila pa ji je skupina Dominik, ki se je s pesmijo Svet je isti z besedilom Jane Kvas po desetih letih vrnila na festival. "To je ena krasna balada, ki srcu polaga, da se moramo ljubiti med seboj, da se moramo spoštovati in slediti Jezusovemu nauku," pravi član skupine Boštjan Čuvan.
Projekt Canta! Foto: Rok Mihevc
Skupina PopKORn je kot peta izvedla skladbo Hvala ti, Gospod, ki je nastala pod peresom člana skupine Danijela Tementa.
Ingrid Muller Horvatič se zaradi zapovedanega strogega počivanja med nosečnostjo na odru ni uspela prikazati, je pa zato občinstvo lahko prisluhnilo njenemu nagovoru.
Sledila sta ji dva glasbena ustvarjalca, ki sta na festivalu letos nastopila drugič: Rebeka Prelesnik s pesmijo Grem s teboj in kantavtor Boris Skočir s pesmijo Spet nov dan.
Najmlajši izvajalec pesem posvetil papežu Frančišku
Kot deveta točka je nastopila festivalska stalnica - Projekt Canta!, s pesmijo Romani ite domum, zadnji na festivalskem delu pa je nastopil najmlajši izvajalec - Alex Centa, ki je pesem Bergoglio posvetil svojemu velikemu zgledu, papežu Frančišku.
Dogodek je z navdihujočimi besedami spremljal p. Branko Cestnik. Foto: Rok Mihevc
Festivalski del se je zlil s slavilnim, kjer so sodelujočim v prvem delu pridružili še pevka Iva Stanič, pevec Andrej Jerman, in zbori treh škofijskih gimnazij, in festivalski bend: Matej Tekavčič (Gal Gjurin) - bas, Dorian Granda (Muff) - bobni, Martin Lunder (Los ventilos) - kitara, Andrej Marinčič (Selecto) - klaviature.
Slavljenje je povezoval p. Branko Cestnik, ki je na koncu vsem podelil blagoslov.
Vabljeni ste, da si posnetke koncerta ogledate v spodnjem videu:
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.