Kako je z novim orožjem, dobavljenim Ukrajini, mir vedno bliže
Predstavljajte si Gotham city, zakotno, slabo osvetljeno ulico. Redke delujoče ulične svetilke mečejo pošastne sence, vam pa se mudi. Naenkrat se pred vami pojavi mož v dolgem, črnem plašču, ki se mu v rokah lesketa ostro rezilo. Od vas zahteva denar, nakit, uro … Batmana ni od nikoder, da bi vam pomagal, zato vi poskusite s preizkušeno mirovniško držo in mu začnete predavati, da to, kar on počne, ni etično, ni moralno, ni zakonito … skratka, ni lepo, ni v redu in ni prav. Predlagate mu, da bi se pogajala, lepo pogovorila o njegovih namerah in nekako našla kompromis, da bi vam ostal denar, ura in nakit, on pa bi bil ravno tako zadovoljen.
Pa mislite, da bi to delovalo? On ima močnejše argumente v rokah in dvomim, da bo sprejel vašo ponudbo. Argument moči proti moči argumenta. V tem primeru boste lahko samo srečni, če boste odnesli celo kožo.
Če se hočete s tem roparjem ali nasilnežem enakopravno pogovarjati, vam ostane samo, da na argument moči odgovorite z enakim ali še močnejšim argumentom in kakor Mick Dundee (Paul Hogan) v Krokodilu Dundee potegnete izza pasu daljši nož od njegovega. Takrat lahko začnete z dialogom in lahko pričakujete, da boste uspešni v svojem prepričevanju o nemoralnosti in nezakonitosti njegovega dejanja.
No, podobno je pri agresiji Rusije v Ukrajini. Naši kvazimirovniki niso razumeli ali niso hoteli razumeti, da se Ukrajine in Rusije ne da postaviti za pogajalsko mizo, dokler so imeli Rusi vojaško premoč tako v opremi kot v ljudeh. Sedaj pa, ko je Ukrajina dobila dobro, celo boljšo vojaško opremo kot Rusija in je na bojišču prevzela pobudo, je šele možno začeti s pogajanji.
Naši kvazimirovniki niso razumeli ali niso hoteli razumeti, da se Ukrajine in Rusije ne da postaviti za pogajalsko mizo, dokler so imeli Rusi vojaško premoč tako v opremi kot v ljudeh.
Samo spomnite se, kako je sedanja zunanja ministrica obsojala pot Janeza Janše v Kijev, ko je skupaj z višegrajci obiskal ukrajinsko prestolnico in s tem dal močno moralno podporo ukrajinskemu narodu. Očitno je popolnoma narobe ocenila situacijo in s svojimi pozivi k pogajanjem izpadla prav nekompetentna oseba za zunanjo politiko. No, sedaj pa je prav ona postala zunanja ministrica. O sancta simplicitas.
Ali pa celega kupa drugih slovenskih »mirovnikov«, ki so ravno tako zahtevali pogajanja o miru, pogajanja, v katera bi prisilili Ukrajino, in to na način, da ji ne bi dobavljali orožja (predlog enega od bivših predsednikov države in nekaterih bivših poslancev …). V pogajanja bi prisilili šibkejšo stran, kot da je ona izzvala agresijo. Seveda bi se taka pogajanja lahko končala samo na prej opisan način. Šibkejša stran bi ostala brez denarja, brez ure in brez nakita (beri: brez ozemlja).
Pri vsem tem se lahko samo vprašaš, ali so ti ljudje nepopravljivo romantični pacifisti ali so neumni ali so naivni ali pa so zgolj slabo prikriti rusofili, ki bi radi vplivali na širše javno mnenje in ga usmerili v prid agresorja. Nikakor ne priznajo, da tu ne gre za konflikt (kot to večinoma poskušajo prikazati naši vodeči mediji) med dvema enakopravnima tekmecema, ki bi se lahko rešil z nekim dogovarjanjem, pač pa gre za navadno agresijo, napad na drugo državo.
Ali pa gre mogoče celo za namerno potvarjanje dejstev in navijaško poskušajo relativizirati agresijo Rusije? Glede na njihovo dosedanje delovanje me ne bi čudilo, saj težko verjamem, da bi tak izkušen politik, kot je eden od bivših predsednikov ali pa sedanja zunanja ministrica, ki ima tako ali drugače kilometrino v evropski politiki, delovala tako naivno, da ne rečem neumno. Torej gre zgolj za »žlehtnobo«, nagajanje, slabo prikrito navijaštvo in rusofilstvo z namenom pomagati agresorju na način, da bi bilo ja čim manj vidno in bi vsaj navzven izgledalo navidezno nepristransko?
Ja, pogovor, dogovor ali karkoli že lahko poteka le med dvema enakopravnima stranema, kjer ima vsaka stran svoje argumente. In v tem primeru gre za argument moči, ne za moč argumentov. Dokler je bila ena stran številčnejša in bolje oborožena, dogovor ni bil mogoč. Z novim orožjem, ki se ga je dobavilo Ukrajini, pa je mir vedno bliže, mogoče bo v kratkem Rusija celo pripravljena na neke sporazume, ki ne bodo v škodo Ukrajine.
Avtor gostujočega komentarja je dr. Štefan Šumah
Zadnje objave
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
44 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
PREGLED PO INTERNETU POKAŽE,
DA SO V TEM ČASU herojski Ukrajinci – že dovolj dobro OBOROŽENI
ZA
IZGON ZLOČINSKIH VOJAŠKO OKUPATORSKIH IN DO UKRAJINCEV – GENOCIDNIH
Putin MOSKVA RUSOV.
Večino podatkov najdete na INTERNETU pod WAR UKRAINE
ter pod besedami a akterje v tej vojni:
Pentagon, Nato- BRIEFING, OZN-UN SECURITY COUNCIL, EU- LEYEN, GB itd.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
p.s.
z izdtno do-oborožitvijo bodo HEROJSKI UKRAJINCI
sami zmogli izgnati ZLOČINSKO OKUPATORSKE MOSKVA RUSE.
NPR.:
“TOP SECRET WEAPONS BEING SENT BY THE US TO UKRAIN”. VIR: LEGENDARY 10s media.
rasputin
JKK, sprijazni se, da tvojega filma o izgonu Rusije iz Donbasa in Krima nikoli ne boš videl. Mislim, upam, da tudi Biden ni tako nor, da bi tvegal jedrsko vojno.
rasputin
TOP SECRET WEAPONS BEING SENT BY THE US TO UKRAIN *** Menda so jim poslali robotske vojake. Morda še kaj podobnega. Ukrajina je zdaj poligon za preizkušanje novih orožij. Kako se bi Rusija odzvala na morebitno uporabo robotskih vojakov, bogsigavedi.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Spoštovani beroči - predlagam Vam, da raje preberete BESEDE in sporočila
PRAVIH BORCEV ZA UKRAJINSKO SVOBODO - VOJAKOV UKRAJINSKE VOJSKE
in borcev pomembnih SPECIALNIH ENOTT ukrajinske vojske.
Zadnja raketiranja infrastrukture in civilnih objektov v Ukrajini z žrtvami civilisti - SO samo
ŠE POVEČALA BOJNO ODLOČNOST VSEH PROTI ZLOČINSKO OKUPATORSKI
Putin RUSI VOJSKI, KI JE OKUPIRALA KRIM IN DONBAS TER JUŽNO UKAJINO.
Zelo resna opozorila so - vodstvo in vojaki zločinske Putin RUSI vojske prejeli tudi
od pripadnikov in vodstva UKRAJINSKIH SPECIALNIH ENOT - v linku:
"UKRAINIAN SPECIAL FORCES WARNS THEY WILL NOT SPARE RUSIAN TROOPS." Vir: News. com
Skratka: učinek zločinskih raketiranj ukrajinskih mest - je bil nasproten od želenega..
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
Š.S.
BORBO DO "BRIDKEGA KONCA" Putin RUSKIH OKUPATORJEV - so že pred časom naznanili tudi VOJAKI KRIMSKI Tatari, ji se že od 2014. leta borijo skupno z Ukrajinci.
"THESE MUSLIMS Tatars AE FIGHTING RUSSIAN SOLDIERS IN UKRAIN" - vir: RADIO FREE EU
rasputin
Kdor drugemu jamo koplje, sam vanjo pade. Ukrajinski marionetni proameriški režim, ki ga je vzpostavila Bela hiša po državnem udaru leta 2014, je skušal eksterminirati rusko manjšino, rezultat pa je sedanja vojna v Ukrajini. Ne glede na izid te vojne, je Ukrajina zdaj razrušena država, z milijon razseljenih oseb, stotisoči mrtvih in ranjenih in z nepojmljivim trpljenjem večine prebivalstva.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
No, se strinjam: zelo jasno so v tem videu RUSOM povedali UKRAJINCI SAMI.
Vtipkajte v Google okence spodnje besede Z JASNIM sporočilom Putin RUSOM:
"UKRAINIAN SOLDIERS WARNS RUSSIAN FORCES TO LEAVE UKRAINE OR DIE"
Vir: the SUN
Zelo neposredno svarilo naj se RUSI umaknejo ali pa bodo ubiti, DA OPRAVIČILA ZA VSO ŠKODO IN VSE SMRTI - NI - RUSI NAJ ODIDEJO ALI PA BODO UBITI.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
P.S.
VREDNO OGLEDA.
rasputin
JKK, tvoje navijanje za Ukrajino, je že prav ganljivo, kajti od vojne v Ukrajini ima Evropa samo velikansko škodo: - pomanjkanje energentov - rapidno deindustrializacijo - draginjo/inflacijo - vedno večjo stopnjo revščine - pretnjo z eskalacijo vojne, vse do jedrske. Kdo lahko to podpira? In v imenu česa? V imenu širjenja ameriškega neokolonializma oziroma finančnega imperializma? Ne, hvala!
MEFISTO
Treba je brati rasputina v vseh izvedbah in razumeti nasprotno od tega, kar piše, pa pridete do prave resnice.
rasputin
Prav, Mefisto, napiši nasprotno od tistega, kar pišem! Bo šlo?? Začnem kar sam za pokušino: Leta 2014 je Rusija izvedla državni udar v Mehiki in instalirala sebi pokoren marionetni režim, ki ga je naščuvala zoper Ameriko, kar je po večletnih provokacijah pripeljalo do vojne med Ameriko in Mehiko. Rusija je Mehiki dobavila ogromne količine najmodernejšega orožja, tako da je Mehika vzpostavila ravnotežje z ameriško vojsko in celo pretila poraziti ameriško vojsko, nakar je Washington zagrozil z uporabo taktičnega jedrskega oroažja, Rusija pa je odgovorila, da bo v tem primeru sprožila full scale jedrski napad na Ameriko.. Amerika je zahtevala, da Mehika preneha z agresijo na njeno ozemlje, od Rusije pa da neha zalagati Mehiko z orožjem in satelitskimi informacijami, ter da preneha uriti mehiško vojsko... Potem sem se zbudil v realnem svetu. Mogoče se boš tudi ti. Čeprav dvomim.
uros.samec
Zanimivo teorijo objavlja Insajder. Zelenski Evropi grozi s planom B. Plan B je seveda uporaba umazane bombe. S tem izsiljuje to noro pomoč v orožju in kolosalne milijarde. Brez težav vam bo vzel vse kar imate. Službo, avto, dom, svobodo. Vse, za Ukrajino. Gre za te silne skupne vrednote ne? Prav je, da se ustavi EU industrija, prav je, da se zlomi Evro, prav je, da Evropa pade za Ukrajino. Predsedniki vlad članic EU naj gredo domov, naj se zleknejo ob kamin, vse sedaj vodi klovn Zelenski. Bi radi igrali na košarkaškem prvenstvu? Vprašajte Zelenskega. In ko bo prišlo do najhujšega boste v škripcih samo vi. Prav vi, ki ga tako podpirate. Njega bodo rešile Ameriške specialne enote. Natančno tako kot so zadnje pomembne naciste po koncu vojne. Vas pa ne bo rešil nihče.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
POLJSKA gradi dva zidova - proti Kaliningradu in proti Belorusiji.
Ima zelo modernizirano vojsko in boljše tanke kot VOJNO ZLOČINSKA Putin RUSIJA.
Na to sem želel opozoriti. KALINGRAD zelo ogroža vso EU.
Sodobna orožja, ki jih NATO, GB itd dobavlja HEROJSKIM UKRAJINCEM dobite,
če v Google vtipkate
"WEAPONS THE USA GB SEND TO UKRAINE". Vir: ALJAZEERA.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
P.S.
NA INTERNETU JE VELIKO BISTVENIH INFO, VSE NISO: najdete jih z vtipkavanjem sz iskano temo povezanih besed.
rasputin
WEAPONS THE USA GB SEND TO UKRAINE. Vir: ALJAZEERA. *** Kdor z mečem pokončuje, bo z mečem pokončan. Vir: Jezus
štefan šumah
Sicer sem vesel, da se je odprla debata, vendar mnogi napačno razumejo kolumno. Govorim o možnosti dialoga in pogoja za dialog, ne kdo je kriv. Dejansko pa je Rusija v tem primeru agresor!
Friderik
Gospod Šumah, napisali ste, da ne govorite o tem kdo je kriv, amapak Rusija je kriva. Vem, hudičevo težko je pisati. Tudi sam imam težave. V osnovni šoli, tam nekje v 3 ali 4 razredu je pred menoj sedela , recimo ji, Mojca. Imela je kitke in jaz sem bil vanjo zaljubljen. Na moja pisemca ni odgovarjala, zato sem jo cukal za kitke. Tako sem namreč hotel pritegniti njeno pozornost in izkazovati ( če že ne ljubezen) naklonjenost. Lepega dne se je obrnila in mi primazala eno krepko okoli ušes. Nauk : bil sem nedvomno žrtev agresije. A noben, tudi tovarišica ( tako smo takrat rekli učiteljicam) ne, ni sočustvoval z menoj. Ljubezni je bilo definitivno za zmerom konec. Tovarišica je rekla : "da boš drugič vedel kako se obnašati".
rasputin
Dejansko pa je Rusija v tem primeru agresor! *** Spoštovani gospod Šumah, to je zelo ozko gledanje, ki ne upošteva konteksta in razlogov za to vojno. Ko je Amerika napadla Srbijo, ker je le-ta kršila narodne in človekove pravice Kosovarjev, bi analogno lahko dejali, da je Amerika agresor in obsodili Ameriko. Konec debate. Toda temu ni bilo tako. Kosovo se je s pomočjo ameriške agresijo osamosvojilo in se rešilo etnocida, kateremu je bilo izpostavljeno albansko prebivalstvo Kosova. Zelo podoben je položaj v Ukrajini. Ukrajina ob podpori vsega Zahoda izvaja etnocid, genocid in eksodus nad rusko manjšino. To je agresija na lastno drugojezično prebivalstvo, ki je nedopustna po vseh mednarodnih normah. Rusija je prišla na pomoč svoji manjšini,ki je obsojena na eksterminacijo. Če je svet z odobravanjem sprejel ameriško intervencijo zoper Srbijo, bi moral z odobravanjem sprejeti tudi sedanjo rusko intervencijo. Zakaj temu ni tako? In če govorimo o agresiji: tudi s strani Bele hiše zrežiran državni udar v Kijevu leta 2014, ki je naplavil skrajno nacionalistično proameriško marionetno vodstvo, je agresija na tujo državo. Nacionalistični (neonacistični) ukrajinski režim je nemudoma začel izvajati politiko etnocida nad rusko manjšino v najbolj grobi obliki. Osem let je trajalo topovsko obstreljevanja Donbasa, v katerem je umrlo najmanj 13 tisoč ljudi, večinoma ruskih civilistov, okrog 2 milijona pa se jih je izaselilo v Rusijo. Ob skoraj popolnem molku Zahoda, to je zahodnih politikov in mainstream medijev. Poleg pomoči ruski manjšini, pa obstaja še en razlog za to vojno: tridesetletno širjenje Nata proti mejam Rusije, ki ga ni moč upravičiti z obrambnimi nameni. Gre za militantno politiko, katere cilj je prek oboroževalne tekme in provokacij, ki naj izzovejo vojno z Rusijo, kar je tudi uspelo, Rusijo spravijo na kolena, gospodarsko in vojaško. To dvoje Zahodu zaenkrat ni uspelo, je pa to cilj te proksi vojne Zahoda proti Rusiji, ki se bije na hrbtu ukrajinskega naroda, ki je žrtvovan za ameriške geopolitične interese.
štefan šumah
Dejansko je Rusija agresor, napadla je sosednjo državo. Kje pa je vzrok, oziroma povod za ta napad, ne razpravljam. So se pač malo zaj... oziroma zakalkulirali in žal je iz tega nastala grozota. Pa kontra vprašanje, zakja pa ni Rusija prej poskušala z dialogom, če je hotela zaščiti manjšino, kar se pogosto sliši? Ne, takoj je šla na argument moči, ne na moč argumenta.
štefan šumah
glej odgovor zgoraj!
rasputin
Pa kontra vprašanje, zakja pa ni Rusija prej poskušala z dialogom, če je hotela zaščiti manjšino, kar se pogosto sliši? Ne, takoj je šla na argument moči, ne na moč argumenta. *** To je neresnica. Rusija je 8 let čakala, preden je vojaško posredovla v Ukrajini. Osem dolgih let je moledovala Zahod za uresničenje sporazumov iz Minska, ki so bili plod dialoga med Moskvo in Kijevom ob asistenci še nekaterih drugih držav, po katerih bi Donbas ostal v okviru Ukrajine, toda ruska manjšina bi dobila vse narodne in čloekove pravice, ki ji gredo v državi, ki hoče biti civilizirana. Toda Ukrajina ni nikoli pristopila k uresničevanju sporazumov iz Minska. Namesto tega je 8 let s topovi obstreljevala Donbas. Moraliziranje brez upoštevanja dejstev, je prazno.
rasputin
Enako: glej odgovor zgoraj.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj - dober dan vsem, en lep jesenski dan imamo.
AMERIČANI BODO Ukrajince seveda TRDNO OPIRALI: Pentagon, NATO, CIA.
TUDI VELIKA VEČINA EU držav in VEČINA DRŽAV SVETA.
Celo SRBIJA se obrača proti Putin RUSOM.
S Putin RUSIJO sta le še AFGANISTAN in IRAN – kršiteljici ČLOVEKOVIH PRAVIC.
IZRAEL pomaga z učinkovito PROTI RAKETNO OPREMO “DOME”, EXCALIBUR-ZDA,
Nemci pa so razvili PROTI-DRONI orožja in jih dostavljajo v Ukrajino.
Ukrajinci imajo pod orožjem MILION ljudi, ofenzivo bodo začeli, ko bodo dovolj usklajeni z vsemi, ki bodo v ofenzivi pomagali. Vedno več Tatarov, DAGESTANCEV itd. ki so odlični vojaki JE MED UKRAJINCI – SKUPAJ BODO OSVOBAJALI – Krim.
Toliko: kaj tu klamfajo indoktrinirani in “ničvedni” proputinisti – je za v smeti.
Lepe pozdrave od mene – in vse dobro vsem Vam.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
p.s.
o IZRAEL “DOME” IN ZDA “EXCALIBUR protiraketnih orožjih je naa internetu TUDI “ANTI DROHNEN GEWEHR” – JE NA INTERNETU.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
BOGDAJ DOBER DAN VSEM. RAZMERE OKROG Putin Moskva VOJAŠKO ZLOČINSKE Rusije – se DRAMATIZIRAJO-: ne samo ta NEMŠKI POZIV Srbiji o “SRBSKEM SEDENJU NA DVEH STOLIH”. Včeraj je bil UBiT A. KARLOV – RUSKI AMBASADOR V Turčiji: z znanim atentatorjem, ki je vpil, da je to maščevanje za ALEPH – za RUSKE NAPADE V SIRIJI. V povezavi s KALININGRADOM – TUDI POSTAJA VROČE: POLJSKA IMA DOVOLJ PutinRusi groženj EU in POLJSKI Z A – atomskimi raketami iz KALINGRADA OB Baltiku NA MEJE ruske enklave KALININGRAD JE Poljska – POSLALA – TANKE. VSE JE NA INTERNETU. L.r. vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan p.s. v Google iskalno okence vtipkate iskalne pojme npr. Andrej Karlov, Kaliningrad, Poland tanks itd. - pa boste dobili celo vrsto zadetkov
rasputin
Kmalu bo Evropa poslala korumpirano politično elito, ki nas spravlja v vojno in revščino, na smetišče zgodovine. Protesti proti Natu, proti vojni v Ukrajini in celo proti EU se vrstijo iz tedna v teden. Podobno se obeta v Ameriki, kjer so prihodnji teden volitve za kongres in senat. Verjetno bo že naslednji teden ameriško ljudstvo glasovalo proti Bidenovim demokratom, ki vodijo to nesmiselno in krvavo vojno za interese ameriških finančnih lrodov.
rasputin
POLJSKA IMA DOVOLJ PutinRusi groženj EU in POLJSKI Z A – atomskimi raketami iz KALINGRADA OB Baltiku NA MEJE ruske enklave KALININGRAD JE Poljska – POSLALA – TANKE. VSE JE NA INTERNETU. *** Nič ni na internetu. En članek je, da je Rusija poslala tanke v Kaliningrad, ampak še ta je iz leta 2019. In česa ima Poljska dovolj? Vojne v Ukrajini? Naj naredi kaj, da se konča. Ključ do končanja vojne je v rokah Bidena in Zelenskega.
rasputin
...LORDOV.
Peter Klepec
Re:...sporazume, ki ne bodo v škodo Ukrajine....
Za ponovno vzpostavitev globalno veljavnega reda, se mora Rusija umakniti na svoje meje. Vsaka druga opcija sicer lahko ustavi to vojno, ampak odpre mnozico drugih podobnih konfliktov po svetu. To bi bil povratek v 30ta leta. Tega ne smemo vzeti v zakup.
rasputin
Kaj imaš v mislih: Kosovo? Ga bo treba vrniti Srbiji, ker bo sicer nastala množica podobnih zahtev?
Friderik
Več orožja za dosego miru se mi sliši nekako tako, kot, da bi alkoholika zdravili s šnopcom. To mi nekako ne gre skupaj. Tudi v Ameriki zagovorniki nošenja orožja govorijo podobne nesmisle. (In potem v samopostrežni poleg mleka in kruha kupiš še eno brzostrelko, ker je v akciji.)
Marca meseca je Ukrajina na pogajanjih v Carigradu že pristala na osnovne zahteve Rusije. Nevtralnost itd. Pa je takratni britanski premier pohitel v Kijev in nahujskal Zelenskega, da naj se ne pogaja več in nadaljuje z bojevanjem. Takrat je bilo še vse rešljivo. In kot je rekel H. Kisinger, je vsak dan manj rešljivo. Več orožja preprepučuje rešljivost drugače, kot z orožjem. To pa lahko pomeni še 10 let krvavljenja obeh narodov. Za koga? Za ZDA in njeno vojaško industrijo in njihovo perverzno politiko, ki se bo naslajala ob tem, da bo na kolena spravila ostanke že tako in tako propadlega sovjetskega imperija? Ali je mogoče v ozadju ( te glamurozne holivudske zahodne pravičniškosti) pohlep po sibirskih bogastvih, še zadnjemu neizčrpanemu koncu tega planeta, ki smo ga dobesedno že požrli?
Friderik
Ko sem pričel brati ta članek, sem mislil, da bo avtor pisal o ZDA. Ko gre za napadalca se mi vedno prikrade v misel ZDA. Irak, Afganistan, Libija, Sirija, malo tam po Afriki....A sem se zmotil. Ne vem zakaj v kolektivnem Zahodu nihče ne stopi v bran na primer Sirijcem, Asadu, ki je edini na bližnjem vzhodu, ki je zaščitil kristjane na svojem ozemlju. Država je do takrat funkcionirala. Ljudje so hodili v službe, k zdravniku, na izlete, pa je nek ameriški predsednik rekel, da ima Asad grde brke in ga je treba skenslat, državo pa razsuti, da se še sto let ne bo pobrala. Ali pa bogata Libija.....
Vsakega avtorja cenim. Če že ne zaradi drugega, pa zato, ker si je vzel čas in svoje misli po svoje argumentiral. A ta konflikt se ni pričel z agresijo, to je napadom Rusije na Ukrajino. Že 8 let prej. Vsaka mejaš ima svoje legitimne zahteve. Tudi Slovenija si je v zadnjem času prizadevala, da Italija ne bi na našo mejo postavila plinohramov. In Avstrija nasprotuje naši atomski elektarni. Zahteve in interesi krojijo medsosedske odnose. Pošten sodnik prisluhne obema stranema.
Peter Klepec
Asad je svoje ljudi zaplinil, ker tam ni kraskih jam in rudnikov. Super je drzava funkcionirala. Za namecek so pa ostanek Rusi zbombardirali. Edino mi ni jasno zakaj NATO ni takrat Rusov vrgel ven iz Sirije. To je bilo mevzasto, sedaj se nam pa to otepa.
Peter Klepec
Narobe, konflikt v Ukrajini se je zacel 2004. Ze takrat so Ukrajinci povedali kaj hocejo.
AlojzZ
Jaz pa mislim, da jih je "samo da ni Janša" način razmišljanja tako spremenil, da ne morejo več logično razmišljati. Ja, izguba privilegijev in "samo da ni Janša".
uros.samec
Stokrat raje označen za "rusofila," kot da bi z svojim mnenjem podpiral Ameriško agresivno geopolitiko, njihove ogabne laži, ostudno naravo, krvoželjnost in orožarsko industrijo. Lahko si zlomite jezik zaradi mene, a nikoli vam ne bo uspelo zatreti resnice, ki vse bolj vre na dan, vse več je protestov v Evropi proti sankcijam Rusiji, vse več je ljudi, ki nočejo vojne z Rusijo, vse več je portalov, ki objavlja resnico o konfliktu v UA. Sicer pa, ZAKAJ naj bi verjeli lažnivcem, ki so z lažjo povzročili vojno v Iraku? ZAKAJ naj bi verjeli lažnivcem, ki so zaradi petrodolarja razsuli Libijo? ZAKAJ bi verjeli razbojnikom, ki so razstrelili Severni tok, da bi s tem zagotovili propad Nemškega gospodarstva in s tem zlom Evra, ter popolno odvisnost od energentov pod nadzorom Amerike? ZAKAJ bi verjeli roparjem, ki plenijo po Siriji in odvažajo pšenico in nafto? Ah, ja in ZAKAJ bi verjeli tistim, ki se ponosno slikajo z nacističnimi simboli? Pokvarjenost je pokvarjenost. In Amerika je bila vedno pokvarjena do svojih temeljev. Ogabno pokvarjena. Nikoli ni z ničemer, razen z golo silo, opravičevala svojo vsiljivo vlogo nadzora nad svetovno geopolitiko. Nikoli se ni ukvarjala z svojo gnilobo, se pa že 70 let vtika v spore po svetu, neti konflikte, oborožuje strani po lastni izbiri, vzgaja teroriste in jih potem hrabro zatira, ali pa pusti vse skupaj in odide, za seboj pa pušča kaos.
ZAKAJ bi vsi MORALI verjeti njim? Ni treba podpirati Putina, ampak pokvarjena Amerike in njenih oprod pa še manj.
123revizor
Čigavi potomci so današnji američani (zanalašč napisano z majhno začetnico)!? Koliko gorja so storili skozi zgodovino Indijancem, Afričanom na tleh Ametike, kajšele po svetu v moderni dobi. Kjerkoli so širili demokracijo so se našla rudna bogastva... V bistvu naj napadejo še Slovenijo... Vsaj nekdo od naših se bo obogatil, pa še več demo(n)kracije bomo deležni. Pa kot NATO sila bomo napadali in ropali za ameriške multinacionalke... Morda pa nam slednje vržejo z mize kake drobtinice... Do zdaj pač nismo dobili nič, razen dviga %BDP za oboroževanje, da bomo lažje branili slovensko demokracijo v Siriji, Ukrajini, morda kmalu na Tajvanu (pač, rabimo njihove čipe).
Peter Klepec
re: ...vse več je protestov v Evropi proti sankcijam Rusiji.. Res, na Dunaju so bili danes na cesti. 200 jih je bilo:-)
Peter Klepec
Re:...Do zdaj pač nismo dobili nič... Ce ste leta 90 ze dobivali placo, ste imeli manj kot 100,-€. Ce torej niste nic dobili, imate se zdaj toliko? Ali pa mogoce mislite, da je zasluga socializma in ne demokracije, da imate sedaj neprimerljivo vec?
rasputin
V pogajanja bi prisilili šibkejšo stran, kot da je ona izzvala agresijo.
***
Domnevam, da je s šibkejšo stranjo mišljena Ukrajina, čeprav je vprašanje, če je res šibkejša, saj ima izdatno podporo vsega Zahoda.
Ukrajina oz, njeno vodstvo vsekakor ni nedolžno v tem konfliktu. Po ameriškem državnem udaru v Kijevu leta 2014, ki ga je vodil Biden osebno kot Obamov podpredsednik, je marionetni režim, ki ga je postavila Bela hiša, sprožil represalije nad rusko manjšino, ki je že prej imela status drugorarednih državljanov, kar je bil uvod v državljansko vojno, ki je po osmih letih eskalirala v sedanjo vojno, ki je dejansko proksi vojna Amerike zoper Rusijo, dolgo načrtovana in zavestno sprovocirana. Maltretiranje ruske manjšine je bila past, s katero je Washington zvabil Rusijo v vojno, katere namen je ekonomski in vojaški zlom Rusije, ki naj pripelje do zamenjave ruskega vodstva in do nastavitve zahodni globalni eliti lojalnega vodstva.
Če je bila upravičena vojaška intervencija Amerike/Nata zoper Srbijo, ker je prebivalcem albanske narodnosti kršila elementarne narodne in človekove pravice in če je bila zaradi tega upravičena ustanovitev samostojne države Kosovo na podlagi pravice narodov do samo-odločbe, potem je po isti logiki in morali upravičena tudi ruska intervencija v korist ruske manjšine v Ukrajini, nad katero se izvaja načrtna eksterminacija.
Ukrajinski režim je zapravil svojo legitimnost v odnosu do posedovanja Krima in Donbasa, ko je napadel tamkajšnje rusko prebivalstvo v maniri nacifašističnega režima. To se je upravičeno uprlo in se odločilo za osamosvojitev od Ukrajine na podlagi pravice do samo-odločbe narodov, ki jo določa ustanovna listina OZN.
Če ukrajinski pro-ameriški marionetni režim ne bi po navodilih Bele hiše napadel ruske manjšine, bi danes ne bilo vojne v Ukrajini in ta bi bila cela v svojih prvotnih mejah.
***
Pri vsem tem se lahko samo vprašaš, ali so ti ljudje nepopravljivo romantični pacifisti ali so neumni ali so naivni ali pa so zgolj slabo prikriti rusofili, ki bi radi vplivali na širše javno mnenje in ga usmerili v prid agresorja. Nikakor ne priznajo, da tu ne gre za konflikt (kot to večinoma poskušajo prikazati naši vodeči mediji) med dvema enakopravnima tekmecema, ki bi se lahko rešil z nekim dogovarjanjem, pač pa gre za navadno agresijo, napad na drugo državo.
***
Iskanje nekih temačnih namenov ob nasprotovanju vojni v Ukrajini ali pripisovanje tega njihovi neumnosti in rusofilstvu je deplasirano. Vsak normalen človek si ne želi vojne, še zlasti, če gre za konflikt, ki lahko eskalira v jedrsko vojno. Vsi war mongerji, vojni hujskači, so slepi in gluhi za to dejstvo, kot da je vojna v Ukrajini neškodljiva računalniška igrica, ki jo gledaš na ekranu. Realnost je žel taka, da se lahko vsak hip vsi znajdemo v tej "igrici", saj lahko ta vojna eksalira v jedrsko.
***
Ali pa gre mogoče celo za namerno potvarjanje dejstev in navijaško poskušajo relativizirati agresijo Rusije?
***
Kdor namerno potvarja dejstva, je uradna zahodna propaganda. Ta propaganda namerno skriva, da se v Ukrajini izvaja etnocid, genocid in eksodus nad rusko manjšino. Prav tako skriva, da se v Ukrajini ne brani demokracija pred diktaturo, temveč da je Ukrajina de facto in de iure diktatura, saj je Zelenski prepovedal opozicijske stranke in opozicijske medije, vlada pa s pomočjo politične policije, ki ugrablja in ubija politične nasprotnike, ki so predvsem pripadniki ruske manjšine. Ukrajinska vojska je zakrivila nešteto vojnih zločinov zoper rusko civilno prebivalstvo in zoper ujete ruske vojake, o čemer uradna zahodna propaganda ne črhne niti besede.
Toda resnica postopno prihaja na dan. Krepi se odpor zoper to vojno tako v Evropi kot v Ameriki. Samo patološki rusofobi si želijo njenega nadaljevanja do negotovega konca, ne glede na vse ekonomske in druge posledice.
rasputin
Kako je z novim orožjem, dobavljenim Ukrajini, mir vedno bliže *** Vedno bliže je eskalacija vojne v jedrsko vojno. Kremelj je dal jasno vedeti, da bo v primeru, da bo ogrožen obstoj Rusije, uporabil jedrsko orožje. Američani razmišljajo o prvem jedrskem udaru ... Rusi ne mislijo popustiti, ker bi to pomenilo, da prepustijo rusko manjšino v Ukrajini popolni eliminaciji. Američani ne mislijo popustiti, ker bi to pomenilo, da niso več supersila, ki lahko zlepa ali zgrda dosega politične cilje, ameriški unilateralizem pa bi bil dokončno pokopan. Dodatno oboroževanje Ukrajine ni noben razlog za optimizem, temveč ravno obratno: za pesimizem. Jedrska vojna je s tem vedno bliže.
MEFISTO
"Vedno bliže je eskalacija vojne v jedrsko vojno." Tako malo ceni rasputin slabiča in terorista Vladimira Groznega.
rasputin
Še dobro, da ti ceniš teroriste kor so Bush, Obama, Biden... in sploh Ameriko, ki je v neprestanih vojnah vsepovsod po svetu. Očitno ves svet napada Ameriko in se brani pred njim. Še celo Evropa jo napada, zato ji je morala v opomin razstreliti baltska plinovoda...
korosec.france
Ostaja komplicirano, padel bo Herson, obranjena bo Odesa in ukrajinski valjar se bo zasukal na ukrajinsko "kosovo" na Mariupol, kjer je Ukrajina skorajda izkrvavela in ga bodo zavzeli in fino bi bilo, da en Himars ruknejo Kadirovu med noge, da bo se nehal preseravat in jajcat...vzdržati morajo v Lymanu, da imajo zasekan Dombas - potem se bo Ukrajina prijavila mogoče za pogajanja...to je "easy opcija", če pa ima Zelensky jajca in dovolj moči, pa se bo vrgel, nor kot je, še na Krim-samo to pa pomeni po mojem uporabo atomskih lokalnih izstrelkov
in privede Ukrajino za pogajalsko mizo. Krim bo preveseli tehtnico, to je jasno in še nekaj-lahko, da se zadeva zasuka tako noro, , da Putin odstopi od Dombasa, da zadrži Krim - ostaja zakomplicirano do nezavesti brez konca in kraja!
A mislite, da Ukrajina vzame Krim in pusti Dombas ? Bolj verjetno kot obratno...
Rusi morajo "zmagat" - kaj to je - bo odločila Ukrajina ali pa bo jug države radioaktiven...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BOG POMAGAJ in SV.JOZAFAT ZAVETNIK VZHODA IN UKRAJINE, POMAGAJ !
Frančišek še naprej razdira vse sorte bedarije -recimo pornografski video ,ki da ga zijajo tudi nune in pastirji - namesto, da bi odletel z dr.Andrejem Finkom v Kijev in Moskvo - vojni ekumenizem ga je popolnoma minil , še naprej se nažira in se redi ku slon, samo, da je ne bi mogel hoditi....ne sliši, ne vidi, noče videti, betica trmasta...
Tehnicol
Ojej, tole pa ne bo dobro sedlo z našo rusofilno četico.
rasputin
V času komunizma je velikanska večina verjela v partijske floskule, samoupravljanje, partijske kongrese ... Manjšina je dvomila v vse to, še manjša manjšina pa je vedela, da je vse skupaj le pesek v oči ljudstva, da si je elita brez dela lahko polnila žepe z njegovim denarjem. Danes spet večina verjame v uradne floskule in ne vidi, da jo elita ima za norca. Večina nima nikoli prav. To je zakon.
123revizor
Zakaj pa ne? Popravki: JJ sploh ni bil v Ukr... So se, slikali na žel. postaji na Poljskem... So internetni friki poiskali dokaze... Mir? Prvi so 8 let Rusi jokcali za pravice manjšin v Donješki in Luganski regiji, p jih ni šlišal nihče... Niti ZN. Potem je Rus ugotovil, da Zelenski ni kompetentna oseba za pogovore, pač pa ZDA, saj je Zelenski vse predloge za urejanje stvari zavrnil (je imel močnega Batmana za mentorja). Pa je Rus videl, da sila armentov ne pomeni nič in je obrnil logiko. In kaj je ugotovil? Da je Ukrajina sodelovala z zahodom pri v zahodnem sveto prepovedanih poskusih z biološkimi komponentami v čez 30ih laboratorijih (trenutno povabljeni ZN strokovnjaki, da pregledajo zajet material). Ne samo, da se Zelenski ni hotel pogovarjati, celo grozil je in še bolj stiskal med 40-60% Rusov v 2 regijah in povedal, da bo šel tudi po Krim. Tu pa je "medved" povedal, da se konča. Uspeh Ukrajine je zdaj v ca. 90000 mrtvih in izgubljenih novih regijah. Pa še, dolga ne bodo mogli vrniti nikdar... Vsak mesec jih stane vojna 7 miliard USD, in Zelenski prodaja dobesedno državo tujcem (PL, ZDA, FRA,..) ... S pomočjo IMF, da bo vse legalno. Malega Ukrajinca nihče nič ne vpraša, Zelenski je celo prepovedal opozicijo in azovcem dovoli vse, le da ga imajo za vodjo. Nekaj podobnega se je dogajalo v naci Nemčiji. Mi pa še pomagamo nalagati na ta ogenj uničevanja (dobave orožja) Slovanov, namesto, da bi blokirali, bojkotirali oba in ju prisililiv pogajanja... Nič ne bo od tega, dokler ZDA ne dovolijo... Tudi mi smo servilni in nas noben ne bo upošteval.. Nikoli!
Ostri Franc
To ste komunisti že probali pri razreševanju Teritorjalne obrambe.Vemo kaj bi se zgodilo če Slovenija ne bi prišla do orožja.Vse drugo kar pišeš je pa sama laž pač si pokvarjen Rusofil.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.